Izraēlas armija pirmdien apliecināja, ka, pārtverot Gazas joslas palīdzības kravas flotili, gājuši bojā "vairāk nekā desmit cilvēku".

"Sākotnējā informācija liecina, ka dzīvību zaudējuši vairāk nekā desmit pasažieru," ziņu aģentūrai AFP pavēstīja Izraēlas armijas pārstāvis, šādi pirmo reizi apstiprinot, ka incidents prasījis cilvēku upurus. Tomēr ziņas par ievainoto skaitu pagaidām vēl nav apstiprinātas.

Izraēla: sadursmēs vainīgi humānās palīdzības vedēji

Tikmēr Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu pārstāvis informēja, ka sadursmes izraisījuši paši aktīvisti. "Viņi izraisīja vardarbību," viņš uzsvēra. "Mēs darījām visu, kas bija mūsu spēkos, lai izvairītos no šā incidenta. Likumsargiem bija noteikts, ka tā ir policijas operācija un pēc iespējas jāievēro savaldība. Diemžēl kuģu pasažieri viņiem uzbruka ar dzelzs stieņiem, nažiem un kaujas munīciju."

Atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, televīzijas kanāls "Al Aqsa" ziņo, ka dzīvību zaudējuši līdz pat 20 cilvēku, tostarp deviņi Turcijas pilsoņi.

Gaza jau ilgstoši nesaņem nepieciešamo humānās palīdzības daudzumu

Jau ziņots, ka Izraēlas jūras spēki pārtvēruši flotili, kas ar palīdzības kravu devās uz Gazas joslu. Akcijas organizatori apliecinājuši, ka saziņa ar palīdzības kuģiem ir pārtrūkusi. Ar kampaņas palīdzību aktīvisti vēlējās pievērst pasaules uzmanību tam, ka Izraēla joprojām Gazas robežas tur slēgtas.

Protestējot pret notikušo, palestīniešu radikālais grupējums "Hamas" pirmdien mudināja arābus un musulmaņus visā pasaulē pulcēties uz demonstrācijām pie Izraēlas vēstniecībām.

Flotile Gazas joslas palestīniešiem veda 10 000 tonnu smagu kravu - būvmateriālus un citas preces. Tajā esošie seši kuģi svētdien izbrauca no starptautiskajiem ūdeņiem Kipras piekrastē. Bija paredzēts, ka tie Gazas joslu sasniegs pirmdien.

Izraēla iepriekš draudējusi nepieļaut, ka tā dēvētā Brīvības flotile sasniedz palestīniešu teritorijas.

Lai gan Izraēla norāda, ka ik nedēļas tā ļauj Gazas joslai piegādāt ap 15 000 tonnu humānās palīdzības, ANO uzsver, ka tā ir tikai ceturtā daļa no vajadzīgā daudzuma.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams