Stambulas centrā vairāki desmiti tūkstoši demonstrantu pirmdien protestē pret starptautiskajos ūdeņos notikušo incidentu, kad Izraēlas jūras spēki pārtvēra Gazas joslas palīdzības kravas flotili, kuras sastāvā atradās arī Turcijas kuģi.

Pēc protestiem pie Izraēlas konsulāta vismaz 10 000 demonstrantu policijas uzraudzībā sapulcējās pilsētas centrālajā laukumā, izkliedzot saukļus: "Aci pret aci, zobu pret zobu, atriebību, atriebību!"

Garāmgājēji aplaudējot pauda demonstrantiem atbalstu, ziņo mediji.

Pilsētā notiek vairāki protesti

Pirmie protestētāji pie Izraēlas konsulāta sapulcējās jau rīta agrumā pēc pirmajām izskanējušām ziņām par notikušo incidentu. Ēku apsargāja policija.

Otrs mītiņš notika pie Izraēlas vēstnieka rezidences, pulcinot vismaz 500 cilvēku, kas ēku apmētāja ar olām un plastikāta pudelēm un izkliedza pret Izraēlu vēstus saukļus.

Izraēlas jūras spēki uzbrūk humānās palīdzības kuģim

Jau ziņots, ka Izraēlas jūras spēki agri pirmdienas rītā pārtvēra flotili, kas ar palīdzības kravu devās uz Gazas joslu. Izraēlas armija apliecināja, ka incidentā gājuši bojā vairāk nekā desmit pasažieru, savukārt ievainoto skaits lēšams no 15 līdz 30 pasažieriem.

Savukārt kāda Turcijas labdarības organizācija ziņo par vismaz 15 bojāgājušiem, bet Izraēlas televīzijas kanāls "Channel 10" vēsta par 19 bojāgājušiem un 36 ievainotiem pasažieriem.

Turcija jau atsaukusi savu vēstnieku no Izraēlas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO