Līdz 1.jūlijam tiks noslēgta AS "Parex banka" restrukturizācija un no tās izdalīta "labā banka", šodien pēc valdības slēgtās sēdes žurnālistiem sacīja ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL). Bankas restrukturizācija norit jau pēc iepriekš valdības apstiprināta grafika un aktuālo informāciju šodien uzklausījuši arī ministri.

Atbilstoši Ministru kabineta atbalstītajam akciju sabiedrības "Parex banka" restrukturizācijas modelim šodien ir uzdevusi Privatizācijas aģentūra (PA) nodibināt jaunu kredītiestādi, kurā 100% kapitāla piederētu valstij Privatizācijas aģentūras personā.

Tāpat valdība uzdeva PA pēc Eiropas Komisijas (EK) atļaujas saņemšanas "Parex bankas" restrukturizācijas plānam palielināt jaunās bankas pamatkapitālu līdz valsts atbalsta restrukturizācijas plānā paredzētajam apmēram, kas pašlaik ir 103 miljoni latu, bet vēl tiks precizēts pirms aktīvu nodošanas jaunajai bankai, saskaņojot plānu ar EK. Kapitāla finansēšanas resursu avots būs daļa no Valsts kases jau iepriekš veiktajiem noguldījumiem "Parex bankā".

Tā kā valdībā ir atbalstīts un iesniegts saskaņošanai EK tāds "Parex bankas" restrukturizācijas modelis, kas paredz veidot jaunu banku, "Parex bankai" ir jāturpina atbilstošie sagatavošanās darbi. Jau pirms restrukturizācijas plāna galīgās saskaņošanas EK nepieciešams dibināt jauno kredītiestādi, un efektīvākais risinājums no laika, resursu un juridiskā viedokļa ir šo kredītiestādi dibināt PA, uzskata Finanšu ministrija.

Ministru kabinets paralēli ir akceptējis arī Latvijas pozīciju sarunām ar "Parex bankas" otro lielāko akcionāru Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku (ERAB) par tās iesaisti divās pēc "Parex bankas" restrukturizācijas izveidojamajās vienībās - jaunajā bankā un risinājuma bankā. Turpmākās sarunas ar ERAB valdība uzdeva vest Privatizācijas aģentūrai.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams