Detroitas auto šovā Volvo prezentēs XC60 Plug-in Hybrid Concept, kurā apvienotas ārkārtīgi ekonomiska ģimenes auto un augstas veiktspējas mašīnas īpašības.

«Plug-in hibrīds ar benzīna dzinēju un elektromotoru ir ideāls tam amerikānim, kurš vēlas elektroauto, bet nevēlas šķirties no veiktspējas un darbības rādiusa, ko piedāvā viņa vai viņas pašreizējais automobilis,» uzsver Volvo Car Corporation prezidents Štefans Jakobijs un piebilst, ka tālejošākos plānos hibrīdsistēmu piedāvāt pilnīgi visiem zīmola modeļiem. Tie savukārt būs kā tilts uz nākotni, kurā elektroauto ieņems stabilu vietu cilvēka ikdienā.

Jauns moduļu tipa iekšdedzes motors

Jaunā hibrīdsistēma sastāv no 70 zirgspēku elektromotora, ko baro 12 kilovatstundu akumulatori, un moderna 2 litru 280 zirgspēku un 380 Nm benzīna dzinēja, kurš pārstāv jaunu moduļu tipa motoru ģimeni ar 500 kubikcentimetrus lieliem cilindriem. Pēc Volvo informācijas nākotnes modeļu vajadzībām šo VEA (Volvo Environmental Architecture) dzinēju formātu varētu izmantot arī 3 cilindru spēka agregātu ražošanai, bet attiecībā uz konceptauto uzstādīto četrinieku ražotājs norāda, ka tā jauda ir kā 6 cilindru motoram, bet patēriņš - zemāks nekā mūsdienu četru cilindru dzinējiem.

FOTO: Volvo

Atgriežoties pie Detroitas auto šovam sagatavotā konceptauto - tam uzstādītais iekšdedzes dzinējs ir sajūgts ar priekšējo asi, savukārt elektromotors griež aizmugurējos riteņus. Hibrīdsistēmas kopējā jauda tādējādi ir 350 zirgspēki, kas nodrošina paātrinājumu līdz 100 kilometriem stundā 6,1 sekundē, tiesa gan, tikai tad, ja ieslēgts Power braukšanas režīms.

Bez Power var izvēlēties arī Pure režīmu, kurā tiek patērēta tikai uzkrātā elektroenerģija, un ar to maksimāli var veikt 45 kilometrus tālu ceļu. Starp citu, bateriju uzlādei mājas apstākļos 220 voltu tīklā pietiekot ar 3,5 stundām.

Oficiālais vidējais patēriņš - 2,3 l/100 km

Standarta režīms, kas tiek automātiski ieslēgts pēc auto iedarbināšanas, ir Hybrid, un tajā benzīna motors un elektromotors strādā paralēli, nodrošinot pietiekami baudāmu braukšanu un augstu efektivitāti, kas patēriņa ciparos izpaužas kā 2,3 litri uz 100 kilometriem kombinētā ciklā. Ar pilnu bāku auto savukārt spēj nobraukt līdz 960 kilometriem.

Nobeigumā - lai arī Volvo vadītājs savā citātā min amerikāni un rūpējas par viņa interesēm, raizēm nav pamata, jo arī Eiropā Volvo piedāvās XC60 Plug-in hibrīdu, tikai tas būs apgādāts nevis ar benzīna dzinēju, bet gan dīzeļmotoru, kuram Volvo izaugsmei nozīmīgajos ASV, Ķīnas un Krievijas tirgos būtu maz izredžu izsisties.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO