Šodien ap plkst.14.20 Ventspils novada Popes pagastā neitralizēta 250 kilogramus smagas aviācijas bumba, informēja Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas (NMN) rotas 1.vada komandieris virsleitnants Aigars Pūce.

Ja reizēm, neitralizējot nesprāgušas bumbas, gadās nelielas neplānotas aizķeršanās, kas paildzina operāciju, tad šoreiz bumbas neitralizēšana noritējusi ļoti raiti, pastāstīja Pūce. Operācija ilgusi no plkst.11.30 līdz plkst.14.20.

Lielā krievu aviācijas bumba, kas tika atrasta Popes mežā aptuveni 100 metru no šosejas Rīga-Ventspils, četru Militārās policijas ekipāžu pavadībā tika transportēta uz aptuveni sešu kilometru attālo grants karjeru Popes pagastā, netālu no Rindas upes.

Bumbas neitralizēšanas operācijā piedalījās 14 karavīri.

Kā atzina Pūce, šī bija viena no lielākajām aviācijas bumbām, ko gada laikā nācies neitralizēt. Tiesa, savulaik uzspridzināta arī 500 kilogramus smaga aviācijas bumba.

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem un, atrodot priekšmetus, kas varētu būt sprādzienbīstami, tos neaiztikt. Par tiem jāziņo tuvākajā policijas nodaļā vai pa telefonu 112. Pēc informācijas saņemšanas uz notikuma vietu dosies NMN speciālisti, kuri atrastos priekšmetus neitralizēs.

Skatīt pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO