Veselības ministrija ierosina iekļaut Latvijā kontrolējamo vielu sarakstos vairāk nekā 30 jaunu psihotropo vielu, vienlaikus turpinot darbu pie kontrolējamo vielu sarakstu sistēmas reformas, tādējādi cenšoties ierobežot psihotropo vielu apriti, pavēstīja Iekšlietu ministrijas Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja Gunta Skrebele.

Minēto priekšlikumu Veselības ministrija izteica ceturtdien notikušajā Narkotiku kontroles un narkomānijas ierobežošanas koordinācijas padomes sēdē.

Ministrija arī ir iecerējusi turpināt darbu pie kontrolējamo vielu sarakstu sistēmas reformas. Reformas dēļ plānots jaunas psihotropās vielas apriti aizliegt uz laiku, kamēr tiek veikta tās riska novēršana un pieņemti nepieciešamie tiesību akti. Tostarp paredzot, ka šādi aizliegtas vielas izplatītājam būs iespēja pierādīt vielas nekaitīgumu.

Papildus tam plānots ieviest «ģenērisko sistēmu», proti, ka vielas tiek aizliegtas pēc to piederības noteiktu vielu grupai, nevis, kā līdz šim, katra atsevišķi. Jaunās izmaiņas Veselības ministrija sola piedāvāt valdībai tuvāko triju mēnešu laikā.

Narkotiku kontroles un narkomānijas ierobežošanas koordinācijas padomes sēdē Valsts policijas un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes pārstāvji informēja par narkotiku nelegālās aprites situāciju valstī. Pagājušā gada deviņos mēnešos vien Latvijas tiesībaizsardzības iestādes izņēma no nelikumīgās aprites narkotiskās vielas vairāk nekā piecu miljonu latu apmērā. Ir samazinājies un turpina samazināties arī reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits, kas ir saistīti ar neatļautu narkotisko vielu lietošanu un glabāšanu personiskajām vajadzībām, taču aizvien pieaug bažas par tā saukto jauno psihotropo vielu lietošanas un aprites izplatību.

Sēdi vadīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Tajā piedalījās iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, veselības ministre Ingrīda Circene, Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks veselības aprūpes un sabiedrības veselības jautājumos Juris Bundulis, kā arī Iekšlietu ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Valsts policijas un Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvji.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO