Pārcelšanās uz Lielbritāniju labākas dzīves meklējumos sašķēlusi nogalinātās pusaudzes Alisas Dmitrijevas ģimeni, atzina meitenes māte.

Māte pirms trim gadiem ieradusies Lielbritānijā

34 gadus vecā Anžela Dmitrijeva laikrakstam «The Daily Mail» pastāstīja, ka viņa pirmā no ģimenes pirms trim gadiem ieradusies Lielbritānijā.

Kaut arī gadu vēlāk uz Lielbritāniju pārcēlās arī pārējie ģimenes locekļi - vīrs Oļegs un abas meitas Alisa un Viktorija, kurām tolaik bija attiecīgi 15 un astoņi gadi -, atšķirtība radījusi plaisu ģimenē un tā izirusi.

85% mana vaina

«Viss, kas ar viņu ir noticis, par 85% ir mana vaina. Kad es pirms trim gadiem devos uz Lielbritāniju, meklējot labāku finanšu situāciju sev un savai ģimenei, Latvijā bija grūti laiki un man vajadzēja atrast darbu,» sacīja Dmitrijeva.

«Tagad es zinu, ka man vajadzēja braukt kopā ar viņu un ģimeni un nepamest viņus Latvijā. [Pārcelšanās] izraisīja plaisu ģimenē, jo es biju projām. Mans vīrs mani vainoja par bērnu pamešanu,» stāstīja Dmitrijeva.

Pēc ierašanās Lielbritānijā Dmitrijeva sākotnēji dzīvoja Bostonā, Linkolnšīras grāfistē, strādājot vietējā pārtikas pārstrādes kompānijā.

Māte ar meitu strīdējušās

Gadu vēlāk uz Lielbritāniju pārcēlās arī pārējā ģimene, apmetoties Visbīčā, taču kopš tā laika Anžela un Oļegs dzīvojuši atsevišķi - tēvs ar abām meitām un savu māti palika dzīvot Visbīčā, bet Anžela Linkolnā.

Anžela sacīja, ka sākotnēji nav raizējusies par meitas pazušanu. Māte ar pusaugu meitu asi strīdējušās, taču Anželai bijusi pārliecība, ka meita atgriezīsies.

«Tad es pēkšņi satraucos. Es paņēmu viņas fotogrāfiju un devos pa vietējiem veikaliem Visbīčā, izmisīgi viņu meklējot,» sacīja Dmitrijeva.

Viņa atzina, ka meitas raksturs līdz ar pārcelšanos svešumā Lielbritānijā pēdējos gados dramatiski mainījies.

Alisa viņai atklājusi, ka aprīlī viņa apcietināta «par kaut kādu zagšanu kopā ar draugiem, kaut arī viņa apgalvoja, ka tajā nav piedalījusies».

Draugu ietekmē sākusi lietot narkotikas

Pēc Anželas sacītā, jūnijā vai jūlijā viņa draugu ietekmē sākusi lietot kādas narkotikas.

Pēdējos mēnešos attiecības starp Anželu un meitu krietni pasliktinājušās un Alisa vairāk dzīvojusi pie tēva un vecmāmiņas.

«Pēdējo reizi es Alisu redzēju jūlijā, un tā nebija draudzīga tikšanās. Viņa ieradās un sacīja, ka viņai vajadzīga nauda,» stāstīja Anžela, atzīstot, ka saruna noslēgusies ar asu strīdu.

Dzīvesvietu Latvijā raksturo kā «drūmu un biedējošu»

Britu laikraksta «The Daily Mail» korespondenti arī paviesojušies Latvijā, apmeklējot Dmitrijevu agrāko mājvietu blokmājā Rīgas Kurzemes priekšpilsētā, raksturojot to kā «drūmu un biedējošu».

Dmitrijevu agrākie kaimiņi Alisu atcerējās kā «jauku meiteni, vienmēr smaidošu».

Apstiprina, ka karaļpāra īpašumā atrasta Alisa

Kā jau ziņots, Lielbritānijas tiesu medicīnas ekspertīzē apstiprinājies, ka Lielbritānijas karalienes Elizabetes II lauku īpašumā atrastais jaunās sievietes līķis ir vasarā pazudusī Latvijas valstspiederīgā Alisa Dmitrijeva.

Mirstīgās atliekas mežā Sendrinhemas lauku īpašumā Jaungada dienā atrada kāds cilvēks, kas pastaigājās ar suni.

Britu tiesu medicīnas ekspertiem radās grūtības ar līķa identificēšanu, jo no sākotnējiem paraugiem neizdevās iegūt DNS profilu, tāpēc mirstīgo atlieku identificēšana ieilga.

Pielietojot sarežģītākas DNS noteikšanas tehnikas, apstiprinājies, ka karalienes īpašumā mirusi atrasta 17 gadus vecā Alisa Dmitrijeva, svētdien pavēstīja Lielbritānijas policija.

Meitene pēdējo reizi redzēta 31.augustā neilgi pēc pusnakts Visbīčas pilsētā. Dmitrijevas ģimene policijā par meitenes pazušanu ziņoja 6.septembrī. Meitene dzīvoja kopā ar savu tēvu Oļegu Dmitrijevu, desmit gadus veco māsu Viktoriju un vecmāmiņu Lidiju Ņesterovu.

Visbīča atrodas aptuveni 16 kilometru attālumā no karaļpāra Sendringhemas īpašuma.

Sākta izmeklēšana par slekpavību

Britu policija sākusi kriminālizmeklēšanu par slepkavību. Kaut arī Dmitrijevas nāves apstākļi pagaidām nav skaidri, tomēr Norfolkas policija norāda, ka ir «maz ticams», ka jaunā sieviete mirusi dabiskā nāvē.

Izmeklēšanu sarežģī fakts, ka mirstīgās atliekas atrastas sadalīšanās stadijā, līdz ar to nav iespējams pēc mīkstajiem audiem noteikt nāves cēloni.

Norfolkas policija paziņoja, ka svētdienas rītā Dmitrijevas tuviniekus apmeklēja policijas pārstāvi, informējot par ekspertīzes rezultātiem.

Meitenes ģimene sniegusi īsu paziņojumu, kurā teikts, ka viņi ir «dziļi satriekti par ziņām par Alisas nāvi. Mēs vēlamies sērot ģimenes lokā».

Izmeklējot meitenes nāvi, britu policija jau nopratinājusi Sendringhemas īpašuma darbiniekus. Policija arī meklē zaļu «Lexus GS300» markas automašīnu, kurā Alisa redzēta iekāpjam 31.augustā. Tā ir pēdējā reize, kad meitene redzēta dzīva.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO