Putnu gaļas pārstrādes uzņēmums AS «Putnu fabrika Ķekava» («Ķekava») šodien pēcpusdienā Rīgas rajona tiesā iesniedzis tiesiskās aizsardzības plānu (TAP), informēja uzņēmuma izpilddirektors Aldis Škutāns.

«Uzņēmuma juriste Ilze Kaparšmite pēcpusdienā iesniedza TAP, kas ļaus uzņēmumam pārvarēt īslaicīgās maksātnespējas grūtības. Pagaidām situācija joprojām nav skaidra, jo atbildi no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vēl neesam saņēmuši,» sacīja Škutāns.

Tikmēr VID Sabiedrisko attiecību daļā šodien sacīja, ka likums liedz VID atklāt, vai tas ir atbalstījis «Ķekavas» iesniegto TAP pasākumu plānu, taču atkārtoti uzsvēra, ka dienestam ir cerība, ka TAP plāna īstenošana ļaus «Ķekavai» pārvarēt finanšu grūtības.

«Tomēr diemžēl, neraugoties uz to, uzņēmuma parāds šobrīd ir sasniedzis jau 4,5 miljonus latu, un diez vai šīs finansiālās grūtības var apzīmēt kā īslaicīgas,» atzīmē VID.

Kā ziņots, 1.oktobrī «Ķekava» ar 1 721 250 latu parādu ierindota 11.vietā starp 100 uzņēmumiem un privātpersonām, kuru saistības pārsniedz 300 000 latu. 7.oktobrī «Ķekava» Rīgas rajona tiesā iesniedza tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu, norādot, ka pieteikuma mērķis ir uz laiku iegūt tiesisko aizsardzību, lai atgūtu uzņēmuma pozitīvu naudas plūsmu un varētu turpināt sekmīgu darbību.

Jautāts par uzņēmuma darbības rādītājiem, Škutāns iepriekš akcentēja, ka pēdējos mēnešos vērojama pozitīva tendence.

«Ja provizoriskie dati liecināja, ka 2011.gada apgrozījums būs aptuveni 19 000 000 latu, kas ir par 5% mazāk nekā 2010.gadā, tad tendence, kas vērojama pēdējos trijos mēnešos no oktobra līdz decembrim, ir daudz optimistiskāka. Vērojams kopējā apgrozījuma pieaugums par 6% attiecībā pret 2010.gada analogu periodu,» norādīja uzņēmējs.

Viņš arī norādīja - ja tiks panākta «Ķekavas» maksātnespēja un tālāka likvidācija, valsts zaudēs nodokļu parādu pilnā apmērā jeb 4,5 miljonus latu, savukārt pārējie nenodrošinātie kreditori, kuru prasījumi ir apmēram 11 miljoni latu, ne tikai zaudēs savus līdzekļus, bet tiem radīsies tiesības atprasīt no valsts budžeta pievienotās vērtības nodokļa samaksu aptuveni 2,2 miljonu latu apmērā.

Kā ziņots, «Ķekavas» apgrozījums 2010.gadā bijis 20 miljoni latu un tas ir par 6% mazāk nekā 2009.gadā, kad uzņēmums apgrozīja 21,42 miljonus latu. Savukārt uzņēmuma zaudējumi 2010.gadā bijuši 1,82 miljoni latu, kas ir par 640 000 latu vairāk nekā 1,18 miljonu latu zaudējumi 2009.gadā.

«Firmas.lv» informācija liecina, ka uzņēmuma lielākie īpašnieki ir SIA «Kopfonds» ar 86,73% akciju.

SIA «Kopfonds» kapitāldaļas pieder SIA «KomKeri Latvija» - 10%, Jurim Eizentālam - 10%, Oļegam Lūkinam - 30%, Aleksandram Solomkam - 25%, Borisam Doļinskim - 25%. «KomKeri Latvija», kas pilnībā pieder Krievijas iedzīvotājam Genādijam Gordonam, ir līdzīpašnieks putnu gaļas ražošanas kompānijā «Lielzeltiņi».

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO