«Team Latvia» komandu pārstāvošās ekipāžas joprojām nav sasniegušas finišu Dakāras rallijreida devītajā posmā.

Papildināta 3. rindkopa

556 kilometrus garā posma laikā Latvijas elektropiedziņas automašīnu «OSCar eO», ko vada Māris Saukāns un Andris Dambis, piemeklēja vairākas tehniskas ķibeles, ieskaitot pārdurtas riepas un pārkarsušu ģeneratoru. Posma gaitā ekipāža bija spiesta apstāties, lai uzlādētu karstajā svelmē uzkarsušās baterijas (komandas pārstāvis Kaspars Dambis savā Twitter kontā raksta, ka āra temperatūra bijusi 42 grādi), kā arī iztīrītu ģeneratora-iekšdedzes dzinēja gaisa filtru, kurš pēc Kaspara Dambja teiktā, bijis pilns ar smiltīm. Šorīt tas ir izdarīts, un ekipāža virzās 9.posma finiša virzienā.

Finišu nav sasnieguši arī otri «Team Latvia» pārstāvji vieglo automašīnu klasē - krievs Antons Grigorovs un latvietis Ainārs Princis.

Grigorovs/Princis / Foto: oscareo.lv

Kopvērtējumā pēc 9.posma pagaidām uzrādītas pirmās 72 ekipāžas, taču pozitīvā ziņa ir tā, ka abas OSCar ekipāžas ir iekļautas 10.posma starta sarakstā - Grigorovs/Princis trasē dosies ar 84. kārtas numuru, bet pēc tam uzreiz sekos Saukāns/Dambis.

Tikmēr «RE Autoclub» sagatavotās «Mitsubishi» automašīnas ar krievu braucējiem devītajā posmā ieņēma šādas vietas - Iļja Kuzņecovs/Romāns Jelagins ierindojās 25.pozīcijā, bet Antons Meļņikovs/Antons Nikolajevs izcīnīja 26.vietu.

Devītajā posmā uzvarēja amerikānis Robijs Gordons («Hummer»), savukārt izstāties bija spiests pašreizējais čempions katarietis Nasers Salehs Al Atija («Hummer»). Viņš pērn triumfēja «Volkswagen» rūpnīcas komandas sastāvā ar «RaceTouareg 3».

Līderi no otrās vietas šķir tikai 5 minūtes

Kopvērtējumā pēc astoņiem posmiem līderpozīciju saglabāja 46 gadus vecais francūzis Stefans Peterhansels ar «Mini» automašīnu, kurš karjeras laikā sešas reizes uzvarējis motociklu klasē, bet trīs reizes vieglo automašīnu vidū. Viņš tagad par piecām minūtēm un 58 sekundēm apsteidz Gordonu, bet 16 minūtes un 498 sekundes no līdera atpaliek polis Kšištofs Holovcičs («Mini»).

9.posma uzvarētājs Robijs Gordons / Foto: AFP/LETA

Tikmēr Meļņikovs/Nikolajevs kopvērtējumā atrodas 23.pozīcijā, bet Kuzņecovs/Jelagins ieņem 57.vietu.

Motociklu klasē devītajā posmā uzvarēja portugālis Helders Rodrigešs («Yamaha»), kurš par trim minūtēm un 16 sekundēm apsteidza ar 15 minūšu sodu sodīto francūzi Sirilu Desprē (KTM).

Motociklu konkurencē vadībā izvirzās Desprē

Par jauno kopvērtējuma līderi kļuva Desprē, kurš tagad par divām minūtēm un 28 sekundēm apsteidz pašreizējo čempionu Marku Komu no Spānijas (KTM).

Līdz ar «Team Latvia» ķibelēm smago automašīnu klasē finišu vēl nav sasnieguši «Team Latvia» pavadošā ekipāža francūzis Žans Šarls Morī ar stūrmaņiem Žanu Klodu Kakē no Beļģijas un Kasparu Dambi no Latvijas.

Jau ziņots, ka «RE Autoclub» sagatavotā automašīna ar krieviem Dmitriju Pavlovu, Oļegu Uperenko un latvieti Gintu Cīruli izstājās pēc astotā posma.

Kopvērtējuma līderis ir Žerards de Rojs no Nīderlandes.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams