Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien divas stundas iztaujāja kandidātus Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP). Nekādu lēmumu gan par to, kurus kandidātus virzīt tālāk apstiprināšanai parlamenta sēdē, komisija nepieņēma.

Sākotnēji uz piecām NEPLP locekļu vietām kandidēja 17 cilvēku, taču īsi pirms komisijas sēdes kļuva zināms, ka režisors Pēteris Krilovs un žurnāliste Anita Brauna savas kandidatūras atsaukuši. Tādējādi palikuši 15 kandidāti.

Deputātiem bija dažādi jautājumi par to, kādu kandidāti redz sabiedrisko mediju nākotni, kā mediju tirgu ietekmēs darījums, kurā par LNT īpašniekiem varētu kļūt TV3 īpašnieki.

Uz katru deputātu jautājumu bija jāatbild visiem kandidātiem. Lai kandidātu iztaujāšana neieilgtu, atbildes laiks bija ierobežots un komisijas vadītāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) lika strikti šo laiku ievērot, ar zvaniņu norādot uzstāšanās beigas.

Komisija sanāks nākamajā nedēļā, kad varētu kļūt skaidrāks, kā tā rīkosies tālāk un cik daudzi kandidāti tiks virzīti balsojumam Saeimā.

Saeimas komisijas pārstāvis no «Saskaņas centra» Boriss Cilevičs aģentūrai BNS pauda viedokli, ka uz Saeimu vajadzētu virzīt visus kandidātus un nekādu atlasi vairs nevajadzētu veikt.

Jau vēstīts, ka uz piecām vietām NEPLP sākotnēji bija 41 kandidāts, bet Saeimas cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti uz otro kārtu izvirzīja 17 kandidātus. Tie bija Anita Brauna, Pētris Krilovs, kā arī Ainārs Dimants, Aija Dulevska, Māra Eglīte, Gints Grūbe, Andris Mellakauls, Aleksandrs Mirlins, Dainis Mjartāns, Ilmārs Muuls, Rita Našeniece, Ilze Strenga, Rolands Tjarve un Ivars Zviedris, kā arī trīs pašreizējie padomes locekļi, kuri izvirzīti un ieguvuši četras opozīcijas deputātu balsis, un tie ir pašreizējie padomes locekļi Dace Buceniece, Sergejs Kārītis, kā arī padomes jurists Andris Ķēniņš.

Par kandidātu vērtēšanas kritērijiem izvirzīti augstākā izglītība, vismaz piecus gadus ilga profesionāla vai akadēmiska pieredze plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes vai cilvēktiesību jomā un laba reputācija. Saeima par padomes sastāva apstiprināšanu varētu lemt 19. vai 26. janvārī. NEPLP locekļus ievēlē uz pieciem gadiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO