Jautājums par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja apstiprināšanu atlikts līdz nākamajai nedēļai, jo Zatlera reformu partija atrodas «milimetru attālumā» līdz lēmuma pieņemšanai.

Kā žurnālistiem šodien norādīja «Vienotības» frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, jautājums tiks atlikts uz nākamo nedēļu un Saeimā varētu tikt skatīts nākamās nedēļas ceturtdienā. Viņš skaidroja, ka pašreizējā situācijā viens koalīcijas partneris ir jau pieņēmis lēmumu par Zakuļa atbalstīšanu, bet otrs atrodas «milimetru attālumā» līdz lēmuma pieņemšanai. Viņš aicināja pārējām pozīcijas partijām prasīt, par kuriem partneriem katrā gadījumā ir runa.

Zaķis pauda pārliecību, ka lēmumu par FKTK vadītāja amata kandidātu koalīcija pieņems.

Savukārt ZRP frakcijas vadītāja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis skaidroja, ka viņa politiskais spēks ir demokrātisks un ka šodien pēc Zakuļa uzklausīšanas frakcijā vēl nav pagūts pieņemt galīgo lēmumu, jo deputātiem bija dažādi viedokļi. Dombrovskis uzsvēra, ka līdz nākamās nedēļas ceturtdienai lēmums tiks pieņems, norādot, ka ZRP frakcijas tuvākās sēdes notiks nākamās nedēļas pirmdienā un trešdienā.

SC un NA atbalsta Zakuli; ZZS drīzāk FKTK vadībā redzētu Sudrabu

Partiju apvienība «Saskaņas centrs» (SC) kopumā atbalsta Kristapa Zakuļa kandidatūru Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja amatam, bet frakcijai par šo jautājumu būs brīvais balsojums, savukārt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijai šodien radusies doma, ka FKTK vadībā drīzāk piemērota būtu Valsts kontroliere Ingūna Sudraba.

Kā šodien pēc Zakuļa iztaujāšanas žurnālistiem sacīja SC deputāts Sergejs Dolgopolovs, SC kā pozitīvu faktoru ir novērtējis Zakuļa pieredzi banku drošības jomā. Brīvais balsojums frakcijā tiks rīkots, jo īsas tikšanās laikā nav iespējams visiem deputātiem gūt pilnīgu pārliecību par kandidātu.

Savukārt ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pēc ZZS deputātu tikšanās ar FKTK vadītāja amata kandidātu mediju pārstāvjiem norādīja, ka viņiem šodien radusies doma par labāku kandidātu - Sudrabu. Viņš gan nezina, vai to būtu tehniski ērti nokārtot, ņemot vērā, ka Sudrabai vēl turpinās pilnvaras Valsts kontrolieres amatā.

Kā Zakuļa pozitīvo pusi Brigmanis novērtēja viņa ilgo strādāšanu iepriekšējās darbavietās, kas liecina, ka viņš nav cilvēks, kurš svaidās.

Naudiņš: VL-TB/LNNK guvusi pārliecību, ka Zakulis nav vainojams pie finanšu burbuļa

Galvenais arguments, kāpēc nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) ir nolēmusi atbalstīt Kristapa Zakuļa kandidatūru Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja amatam, ir fakts, ka novērstas bažas par Zakuļa lomu finanšu burbuļa izraisīšanā.

Tā šodien žurnālistiem norādīja Saeimas deputāts Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK).

Viņš skaidroja, ka deputāti jau pēc tikšanās ar Zakuli ir iepazinušies ar papildu informāciju par viņa pieredzi un profesionalitāti, kas viņus ir pārliecinājis par labu kandidātam.

Zakulis žurnālistiem atzina, ka jau pēc tikšanās ir sniedzis atbildes uz dažiem VL-TB/LNNK jautājumiem, taču tas neesot bijis «nekas īpašs».

Kā ziņots, iepriekš VL-TB/LNNK centās noskaidrot Zakuļa saistību ar ekonomiskā burbuļa izraisīšanu, strādājot «Swedbank».

Zakulis patlaban strādā «Lattelecom»

Zakulis patlaban ir SIA «Lattelecom» Drošības nodaļas vadītājs. No 2000.gada līdz 2009.gadam Zakulis bijis AS «Swedbank» Drošības daļas vadītājs.

Saskaņā ar likumu FKTK priekšsēdētāju un viņa vietnieku amatā ieceļ Saeima uz sešiem gadiem pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra kopīga priekšlikuma.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO