Saeima šodien aizklātā balsojumā nolēma par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāju iecelt Kristapu Zakuli. Par Zakuli nobalsoja 73 deputāti, pret bija trīs tautas kalpi, bet 17 deputāti balsojumā atturējās.

Pievienots finanšu ministra un apdrošinātāju komentārs, un video.

Šorīt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā Zakuļa jautājumā atturējās Zatlera reformu partijas politiķi.

ZRP neizpratnē par steigu

Koalīciju veidojošās Zatlera Reformu partijas (ZRP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis pirms balsojuma pauda neizpratni par to, kādēļ par Zakuļa kandidatūru Saeima tomēr nevarēja balsot nākamnedēļ, kad ZRP būtu noformulējusi viedokli par viņu. «Tas rada izbrīnu, kādēļ tik svarīgu lēmumu vajag pieņemt tik sasteigtā kārtā,» viņš teica.

Tomēr Dombrovskis atzina – kopumā ZRP Saeimas frakcija sliecas par labu Zakuļa kandidatūrai, tādēļ viņš aicināja kolēģus apstiprināt viņu FKTK vadītāja amatā, vienlaikus aicinot nākotnē vairāk uzmanības veltīt diskusijām, jo «ne vienmēr sasteigtie lēmumi ir labākie».

Atbildīgā komisija noliedz steigu

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs noliedza sasteigtību FKTK vadītāja apstiprināšanā, norādot, ka bija pietiekams laiks kandidāta izvērtēšanai. Viņš arī pauda neizpratni, kādēļ ZRP vēlas papildu laiku Zakuļa kandidatūras izvērtēšanai, ja vienlaikus atzīst, ka «principā piekrīt [Zakuļa iecelšanai amatā]».

Tāpat Reirs uzsvēra, ka FKTK pašlaik jārisina svarīgi jautājumi un tai nepieciešams vadītājs.

Zakulis: manu darbu varētu vērtēt pēc 100 dienām

Jaunievēlētais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis šodien, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, atzina, ka viņa darbību sabiedrība varētu novērtēt pēc tradicionālā 100 dienu termiņa.

Viņš atzina, ka ievēlēšana šodien viņam bija neliels pārsteigums. Zakulis uzsvēra, ka 73 deputātu atbalsts liecina «par atbalstu no lielākās sabiedrības daļas [jeb tās priekšstāvjiem]».

Viņš norādīja, ka dosies iepazīties ar saviem darba pienākumiem, no kuriem viens būs FKTK labu sabiedrisko attiecību veidošana. Kā ziņots, Zakulis iepriekš vairrākkārt uzsvēra pareizas komunikācijas ar sabiedrību nozīmi.

Vairāk nekā pusstundu pēc balsojuma Zakuli ar laba vēlējumiem sveica Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), un deputāti viņam veltīja aplausus. FKTK jaunais vadītājs saņēma arī sarkanas rozes.

Finanšu ministrs: Zakulim jāveido cieša saikne ar sabiedrību

Svarīgi, lai jaunais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Kristaps Zakulis bez banku sektora uzraudzības uzturētu arī ciešu saikni ar sabiedrību un turpmāk publiski izskaidrotu visas finanšu sektora aktualitātes, sacīja finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Ministrs apsveica Zakuli ar apstiprināšanu amatā un atzina, ka pērn atstātais mantojums FKTK vadītājam ir «pietiekami smags un nopietns».

Vilks novēlēja, lai jaunais vadītājs nekavējoties ķertos klāt saviem amata pienākumiem un vairotu uzticību FKTK, kā arī pilnvērtīgi skaidrotu sabiedrībai informāciju, kas saistīta ar banku sektoru, tā finanšu rādītājiem, un citus svarīgus jautājumus. Sabiedrības izglītošana par banku sektoru, pēc Vilka domām, ir ļoti svarīga.

Apdrošinātāji: Zakuļa uzdevums - atjaunot uzticību finanšu tirgum

Viens no jaunā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja Kristapa Zakuļa būtiskākajiem uzdevumiem būs atjaunot uzticību finanšu tirgum un tā pakalpojumiem, atzina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Juris Dumpis.

Tāpat viņš norādīja, ka Zakulim būs aktīvi jāsadarbojas ar finanšu sektora profesionālajām apvienībām par kopīgi interesējošiem jautājumiem.

Jau vēstīts, ka FKTK padome 2011.gada 21.novembrī nolēma apturēt visu «Latvijas Krājbankas» finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums pieņemts, jo bankā tika konstatēts aptuveni 100 miljonu latu iztrūkums. Saistībā ar «Latvijas Krājbankas» krīzi no amata nolēma atkāpties iepriekšējā FKTK vadītāja Irēna Krūmane.

Saeimas prezidijs 4.janvārī nodeva izskatīšanai Saeimas budžeta komisijai jautājumu par Zakuļa apstiprināšanu FKTK vadītāja amatā.

Zakulis ir ieguvis augstāko izglītību Latvijas Universitātē ‒ bakalaura grādu ekonomikā un maģistra grādu biznesa vadībā, pārzina finanšu sektoru, viņam ir pieredze sadarbībā ar valsts drošības un tiesību aizsardzības iestādēm, kā arī iegūta tiesību zinātņu speciālista kvalifikācija un pieredze naudas atmazgāšanas novēršanas darbā. Zakulis pieredzi ir ieguvis valsts drošības iestādēs, kā arī darbā banku un informācijas tehnoloģiju (IT) nozarēs, kur vadījis drošības struktūras. Savukārt no 1995. līdz 2000.gadam Zakulis strādājis Satversmes aizsardzības birojā, bet no 2000. līdz 2009.gadam ‒ par «Swedbank» Drošības daļas vadītāju, iepriekš informēja Finanšu ministrijā.

Saskaņā ar likumu FKTK priekšsēdētāju un viņa vietnieku amatā ieceļ Saeima uz sešiem gadiem pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra kopīga priekšlikuma.

FKTK nodarbojas ar Latvijas banku, krājaizdevu sabiedrību, apdrošināšanas sabiedrību un apdrošināšanas starpnieku, finanšu instrumentu tirgus dalībnieku, kā arī privāto pensiju fondu uzraudzību. Komisija sāka darbu 2001.gada 1.jūlijā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO