Svētdien Dakāras rallijreida dalībnieki aizvadīja 2012. gada sacensību pēdējo posmu, no kura lielākā daļa, proti, 254 kilometri bija pārbraucieni, bet sacīkšu režīmā bija jāveic vien 29 kilometri.

Tos vairums dalībnieku aizvadīja, lieki neriskējot un cenšoties noturēt līdzsvarā nepieciešamību nekļūdīties, esot tik tuvu finišam Peru galvaspilsētā Limā, un nepieciešamību saglabāt vai uzlabot savas pozīcijas Dakāras rallijreida kopvērtējumā.

Stefanam Peterhanselam (no labās) šī bija jau desmitā uzvara Dakāras rallijreidā. Līdz šim viņš sešas reizes bijis ātrākais motociklistu konkurencē un četras - automobiļu ieskaitē / Foto: AP/ScanPix

Turoties pie nospraustā mērķa un piecas naktis pēc kārtas ar minimālu atpūtu pavadot Dienvidamerikas tuksnešainajos apvidos, sacensību finišu Limā ir sasniegusi Team Latvia ekipāža Māris Saukāns/Andris Dambis, kuru OSCar eO godam izturēja turpat 10 000 kilometru garo pārbaudījumu un tiks ierakstīts autosporta vēstures grāmatās kā pirmais auto ar elektropiedziņu, ar kuru veiksmīgi, turklāt bez būtiskām tehniskām ķibelēm ir veikta distance no Dakāras rallijreida starta līdz finišam. Kopvērtējumā Saukāna/Dambja ekipāža ierindojusies 77. vietā, bet viņus pavadošajiem Antonam Grigorovam/Aināram Princim finišu sasniegt neizdevās, jo OSCar O3 pirmspēdējā posmā piemeklēja nenovēršamas dzinēja problēmas.

Labus rezultātus 2012. gada Dakāras rallijreidā uzrādīja krievu braucēji ar RE Autokluba sagatavotajiem auto - Antons Meļņikovs un Antons Nikolajevs kopvērtējumā ierindojās 18. vietā, savukārt Iļja Kuzņecovs un Romāns Jelagins Limu sasniedza 36. pozīcijā.

Par Dakāras rallijreida uzvarētāju automobiļu ieskaitē kļuva francūzis Stefans Peterhansels. X-Raid MINI braucējs savu komandas biedru Nani Romu finišā apsteidza par nepilnām 42 minūtēm. Trešajā vietā ierindojās Dienvidāfrikas pārstāvis, 2009. gada Dakāras rallijreida uzvarētājs Žiniels Deviljērs ar Toyota.

Sirils Desprē šogad izcīnīja savu ceturto uzvaru Dakārā / Foto: AP/ScanPix

Moto ieskaitē savu ceturto uzvaru Dakāras rallijreidā izcīnīja Francijas sportists Sirils Desprē, kurš finišā par 53 minūtēm un 20 sekundēm apsteidza pagājušā gada sacensību uzvarētāju Marku Komu no Spānijas. Trešajā vietā ierindojās portugālis Helders Rodrigešs.

Kvadriciklu klasē pirmo un otro vietu ar stundas un 20 minūšu starpību attiecīgi ieņēma argentīnieši Alehandro un Markoss Patronelli, bet trešajā vietā ierindojās Tomass Mafei (arī viņš pārstāv Argentīnu). Smago auto konkurencē šogad nepārspēts palika holandietis Žerārs Derojs. Viņš finišā par 51 minūti un 19 sekundēm apsteidza tautieti Hansu Steisiju, savukārt trešajā vietā Dakāras rallijreidu beidza Kazahstānas pārstāvis Artūrs Ardavičus ar Kamaz.