Kāda bijusī Lielbritānijas amatpersona atzinusi, ka valsts pirms vairākiem gadiem tiešām pieķerta, izspiegojot Krieviju ar viltus akmeni. «Akmens» bijis novietots kādā slepenā vietā Maskavā un tajā apslēpta jutīga elektronika, raksta BBC.

Jāatgādina, ka Krievija Lielbritāniju spiegošanā apsūdzēja 2006.gada janvārī. Toreiz tika izplatīti pat videoieraksti, kuros redzama spiegu tikšanās kādā parkā un elektroniskā akmens izmantošana.

Taču Lielbritānija Krievijas apsūdzības līdz pat šim brīdim oficiāli nekomentēja, un šī ir pirmā reize, kad kāda amatpersona atzinusi, ka tolaik valsts spiegi tiešām pieķerti notikuma vietā.

Džonatans Pauels, kurš tolaik strādāja premjerministra Tonija Blēra pakļautībā, atceras, ka šis incidents britiem bija ļoti «pazemojošs». «Bija skaidrs, ka viņi par mūsu ierīcēm zināja jau kādu laiku. Bet krievi šo atklājumu taupīja politiskiem mērķiem,» viņš stāsta BBC.

Pirmo reizi ziņas par britu spiegu pieķeršanu tika pārraidītas Krievijas valsts televīzijā. Sižetā atklājās, ka elektronisko «akmeni» informācijas saņemšanai un nodošanai regulāri izmantoja britu diplomāti.

Informācija par britu spiegošanu atklātībā tika nodota brīdī, kad Krievijas slepenie slepenie dienesti britus publiski apsūdzēja prodemokrātisko un cilvēktiesību grupu nelegālā finansēšanā Krievijā.

Drīz pēc tam toreizējais Krievijas prezidents Vladimirs Putins ieviesa likumu, kas pamatīgi ierobežo nevalstisko organizāciju iespējas saņemt finansējumu no citām valstīm. Jaunā likuma rezultātā likvidēties bija spiestas vairākas nevalstiskās organizācijas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO