Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (LPP/LC) vēstulē konkursa «Jaunais vilnis» organizētājiem Igoram Krutojam un Aleksandram Rumjancevam apsolījis pašvaldības atbalstu pasākuma organizēšanā, - informē laikraksts «Čas».

Vēstulē Truksnis apliecina, ka «Jaunais vilnis» ir vēlams un vērtīgs pasākums gan Jūrmalai kā pilsētai, gan arī visiem tās iedzīvotājiem un viesiem.

«Mēs saprotam un darīsim visu, lai viena no skaistākajām un tradīcijām bagātākajām estrādēm zem klajas debess - koncertzāle »Dzintari« iegūtu jaunu krāšņumu un iepriecinātu mūs ar infrastruktūru un atbilstoša līmeņa servisu,» teikts vēstulē.

Jūrmalas mērs skaidro, ka ir izstrādāts atbilstošs koncertzāles rekonstrukcijas projekts, ar Finanšu ministriju ir panākta vienošanās par finansējuma piesaisti no valsts budžeta un Eiropas fondiem, lai jau rudenī sāktu koncertzāles rekonstrukciju, tādā veidā garantējot konkursa rīkotājiem augsta līmeņa pakalpojumus ilgtermiņā.

Truksnis norāda, ka ir identificētas neatliekami risināmās problēmas, kas tiks atrisinātas līdz konkursa sākumam, konkrēti sanitārajā jomā. Diemžēl Jūrmalas domes kompetencē nav pakalpojumu cenu noteikšana, taču pašvaldība apņemas pakonsultēties ar uzņēmēju organizācijām par draudzīgāku cenu politiku konkursa laikā.

Jūrmalas mērs pauž neizpratni par koncertzāles «Dzintari» apsaimniekotāju rīcību, patvaļīgi interpretējot līguma nosacījumus attiecībā uz pakalpojumiem VIP zonā, taču Jūrmalas dome ir gatava veikt izmaiņas trīspusējās sadarbības līgumā un tā noslēgšanā.

Kā ziņots iepriekš, galvenais strīds starp konkursa «Jaunais vilnis» rīkotājiem un Jūrmalas oficiālajām organizācijām ir par to, kurš, kā un kāpēc apsaimniekos Dzintaru koncertzāles kafejnīcu konkursa norises laikā. Jau pirms gada konkursa rīkotāji nepārprotami norādīja, ka vēlas te būt paši ar savu ēdinātāju. VIP sektora apkalpošanā arī grozās visprāvākās summas - viena galdiņa cena bija mērāmā vairākos desmitos tūkstošu.

Šogad šis konflikts saasinājies, jo Dzintaru koncertzāles kafejnīcas apsaimniekotājs janvārī esot nosūtījis konkursa rīkotājiem vēstuli, paziņojot, ka VIP sektorā jau ir nolīgts ēdināšanas uzņēmums, turklāt festivāla rīkotajiem savi VIP viesi būs jāsaskaņo ar ēdinātāju.

«Jaunā viļņa» organizatoriem uzspiests tas pats ēdināšanas uzņēmums, par kura lobēšanu reiz interesējies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) - SIA «Priority».

Kā ziņots, starptautiskais jauno izpildītāju konkurss «Jaunais vilnis» Jūrmalā vairs nenotiks, jo konkursa organizatoru sadarbība ar Jūrmalas domi ir sasniegusi kritisko robežu, kas tagad ļauj par pasākuma norises vietu izraudzīties kādu citu pasaules pilsētu, starp kurām ir arī Rīga, liecina laikrakstā «Čas» publicētais īsais festivāla veidotāja un komponista Igora Krutoja paziņojums.

Krutojs savā paziņojumā norādīja, ka sadarbība starp Jūrmalas domi un festivāla rīkotājiem sasniegusi tādu robežu, ka viņš neredz nekādu iespēju tālākai sadarbībai.

«Jaunais vilnis» nolēmis pamest Jūrmalu attieksmes dēļ - kaut arī daļa festivāla viesu varētu atļauties nopirkt visu viesnīcu, viņiem šķiet nepieņemami, ka apartamentus festivāla laikā iespējams izīrēt tikai, piemēram, uz divām nedēļām neatkarīgi no tur pavadīto dienu skaita, vai arī istabas tiek izīrētas pēc izsoles principa tiem, kas visvairāk samaksā.

Tāpat festivāla organizatorus saniknojusi domes rīcība, uz pieciem gadiem izīrējot citiem Dzintaru koncertzāles VIP zonu, kurā tradicionāli sēž galvenie festivāla viesi. «Jaunā viļņa» veidotāji sašutuši arī par Jūrmalas mēra Gata Trukšņa izteikumiem intervijā laikrakstam «Neatkarīgā Rīta Avīze», kurā viņš norādījis, ka Jūrmala mierīgi var izdzīvot bez «Jaunā viļņa».

Krutojs jau ticies ar Rīgas domes vadību, lai lūgtu izvērtēt iespēju festivālu rīkot Doma laukumā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO