Vidzemes priekšpilsētas tiesa šo piektdien pieņēmusi bijušajam lidsabiedrības vadītājam Bertoldam Flikam izdevīgu lēmumu, kas aptur viņam agrāk piederošā uzņēmuma «Baltijas aviāciju sistēmas» nonākšanu pilnīgā «Latvijas Krājbankas» kontrolē. Tas savukārt sniedz Flikam iespēju turpināt cīņu par zaudētajām «airBaltic» akcijām, vēstīja LNT Ziņas.

Bijušais «airBaltic» vadītājs un līdzīpašnieks Bertolds Fliks apņēmies atgūt lidsabiedrības akcijas, kuras valsts esot nozagusi. Viņa izredzes saruka teju līdz minimumam februāra sākumā, kad «Latvijas Krājbankas» meitasuzņēmums «Atlantijas biroji» pilnībā pārņēma bijušo «airBaltic» mazākumakcionāru «Baltijas aviācijas sistēmas» (BAS), kurā Flikam piederēja puse.

Fliks BAS akciju atsavināšanu apstrīdēja tiesā, kas pieņēma viņam izdevīgu pagaidu noregulējumu. Tiesa aizliegusi «Latvijas Krājbankai» turpmāk rīkoties ar BAS komercķīlām. Aizliegts arī reģistrēt Flika akciju atsavināšanu, un uzņēmuma jaunie valdes locekļi vairs nedrīkst pieņemt būtiskus lēmumus.

"Vismaz ir pagaidu noregulējums, ka šis te "Atlantijas birojs" ar nelikumīgi iegūtām akcijām nevar rīkoties, nevar rīkoties ne ar BAS mantām, ne BAS vārdā nekādus lēmumus pieņemt. Tas ir ļoti pozitīvi, un ar to man ir jāsaka, ka atgūstu uzticību tomēr Latvijas tiesu sistēmām," skaidroja Fliks.

Viņš apliecina, ka patiesā cīņa notiek par nacionālo aviokompāniju «airBaltic». BAS ir tiesā apstrīdējusi valsts un «Latvijas Krājbankas» darījumu, kura rezultātā 47% BAS piederošo "airbaltic" akciju par nominālvērtību nonāca valsts īpašumā. Ja «Krājbankas» administratoriem būtu izdevies pārņemt līdz šim Flikam daļēji piederošo BAS, tā būtu iespēja izvairīties no tiesu darbiem par akciju pārdošanu.

Pēc Flika teiktā, ir piedāvājumi no vairākiem fondiem arī par lielāku cenu nopirkt «airBaltic» akcijas. «Es domāju, ka arī «Krājbankas» kreditoriem, noguldītājiem varētu būt interesanti, ka «Krājbanka» saņem nevis 200 000 latus par airBaltic akcijām, bet varbūt tomēr kādus 20 miljonus latu."

«Krājbankas» maksātnespējas administrators – uzņēmums «KPMG» - Flikam izdevīgo tiesas lēmumu pagaidām nekomentē, jo neesot ar to iepazinies. Savukārt BAS akciju pārņemšana notikusi tādēļ, ka uzņēmuma bijušie īpašnieki dedzīgi centušies panākt tā maksātnespēju. Banka esot ieinteresēta uzņēmuma sekmīgā darbībā, lai varētu atgūt tam aizdotos 14 miljonus latu.

"Šī prasība no «Latvijas Krājbankas» puses bija saistīta tikai ar "Krājbankas" aizdevumu BAS un BAS bijušās vadības darbībām, kas liecināja, ka šo naudu būtu problēmas atgūt nākotnē, ja BAS vadība realizētu savu mērķi un panāktu šā uzņēmuma maksātnespēju," skaidroja administratora pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Tikmēr Fliks uzsver, ka par BAS maksātnespēju nav nekādu šaubu, jo «Krājbanka» pārdevusi tā būtiskāko aktīvu, proti, «airBaltic» akcijas. Tāpēc viņš noliedz apzinātu maksātnespējas organizēšanu. Savukārt par lidsabiedrības akciju atgūšanu Fliks apņēmies cīnīties ar visiem iespējamajiem līdzekļiem.

"Protams, es izmantošu visas iespējas, ko dod Latvijas tiesu sistēma. Kad tas izsmelts, protams, skatīšos uz investīciju aizsardzības līgumu un tiesāšanos ārpus Latvijas," uzsvēra Fliks.

Tiesā līdz šim iesniegti divi BAS maksātnespējas pieprasījumi, no kuriem viens jau noraidīts. Par tiem izskan dažādas spekulācijas. Portāls «Pietiek.com» rakstīja, ka BAS atzīšana par maksātnespējīgu esot vienīgais veids, kā bijušie BAS īpašnieki tiesā var apstrīdēt «airBaltic» akciju pārņemšanu. Tikmēr «Dienas bizness» ziņoja, ka maksātnespējas gadījumā BAS varētu atprasīt savus ieguldījumus «airBaltic». «Krājbankas» maksātnespējas administrators gan noliedz jebkādu BAS pārņemšanas saistību ar «airBaltic».

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO