Krievijas radikāli kreisais politiķis Sergejs Udaļcovs no Kreisās frontes sestdien mītiņā Maskavas Jaunā Arbata ielā paziņoja, ka plāno 1.maijā Krievijas galvaspilsētā rīkot gājienu, kurā pulcēsies vismaz viens miljons cilvēku.

Tāpat viņš aicināja opozīcijas atbalstītājus regulāri ierasties Maskavas Puškina laukumā, lai paustu savu protestu.

«Puškina laukums ir mūsu cīņas simbols, un es domāju, ka būtu pareizi, ja arī turpmāk līdz pat maijam, līdz [jaunievēlētā Krievijas prezidenta Vladimira Putina] inaugurācijai, mēs iesim uz šo laukumu,» teica Udaļcovs mītiņa dalībniekiem.

«Iesim, piesakot protesta akciju, bet varbūt arī bez iepriekšēja brīdinājuma. Mums laukumi ir tādēļ, lai tajos varētu pulcēties. Vai piekrītat?» sanākušajiem jautāja politiķis, saņemot skaļu apstiprinošu atbildi.

Par galīgo mērķi viņš nosauca to, ka vēlākais maijā Maskavā uz gājienu varētu pulcēties miljons godīgu Krievijas pilsoņu. Viņš ierosināja šādu protesta akciju īstenot 1.maijā.

«Piedāvāju 1.maijā, nedēļu pirms inaugurācijas, Maskavas ielās iziet vienam miljonam cilvēku. Mēs visi, visi mūsu draugi, Piemaskavas iedzīvotāji, visi tuvējo reģionu iedzīvotāji, brauciet uz Maskavu,» aicināja Udaļcovs, solot, ka nepieciešamības gadījumā protestētāji varētu ielās varētu palikt arī ilgāk.

Reaģējot uz Udaļcova paziņojumu, partijas «Jabloko» līderis Sergejs Mitrohins pauda gatavību apspriest tik plaša gājiena rīkošanas iespējas.

Savukārt nereģistrētās partijas «Cita Krievija» līderis Eduards Ļimonovs Udaļcova ierosinājumu vērtēja skeptiski, norādot, ka «cilvēki jau ir kļuvuši apātiski, viņiem apnicis iet uz mītiņiem».

Ļimonovs skaidroja, ka ir bērnišķīgi organizēt arvien plašākus mītiņus, jo varas pārstāvji tam pretī liek savus organizētos pasākumus, kuros dalībnieku skaits pārsniedz opozīcijas rīkoto. Viņš uzsvēra, ka šādas protesta akcijas nedod nekādu rezultātu, pie kā, viņaprāt, vainīgi mītiņu organizatori.

Maskavas Jaunā Arbata ielā sestdien uz mītiņu pulcējās opozīcijas atbalstītāji, kas jau sāk izklīst. Protesta akcija noritēja mierīgi.

Udaļcovs iepriekš paziņoja, ka Jaunā Arbata ielā pulcējušies vismaz 30 tūkstoši cilvēku, bet policija vēstīja, ka sanākuši astoņi tūkstoši cilvēku. Saskaņā ar pašvaldības doto atļauju mītiņa rīkošanai tā dalībnieku skaits nedrīkstēja pārsniegt 50 000 cilvēku.

Opozīcijas mītiņi ar ievērojami mazāku dalībnieku skaitu sestdien notiek arī citās Krievijas pilsētās. Premjerministra un jaunievēlētā prezidenta Vladimira Putina pretinieku un atbalstītāju mītiņi kopš 4.decembrī notikušajām parlamenta apakšpalātas Valsts domes vēlēšanām notiek regulāri.

Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) trešdien paziņoja 4.martā notikušo prezidenta vēlēšanu oficiālos rezultātus saskaņā ar kuriem premjerministrs Vladimirs Putins ieguvis 63,6% balsu. Krievijas prezidents tika ievēlēts uz sešu gadu termiņu. Jaunā prezidenta inaugurācija notiks 7.maijā.

Skatīt pievienoto video!

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO