Prokuratūrā tiks vērtēts gadījums par prokuroru, kurš, iespējams, lūdzis slēgt portālu «pietiek.com».

Plašākus komentārus nesniedz

Prokuratūra patlaban plašākus komentārus par pieteikuma būtību un iemesliem nesniedz, taču sola to darīt pēc «dokumentu un informācijas par šo gadījumu izvērtēšanas», sacīja prokuratūras preses pārstāve Laura Pakalne.

Prokurors Arvis Miglāns, kurš ir prokurors Vaškeviča kukuļošanas lietā, aģentūrai LETA apliecināja, ka tieši viņš vērsies tiesā ar lūgumu noskaidrot, vai portālu veidojošiem žurnālistiem ir rakstveida atļauja publicēt materiālus par slēgtā tiesas sēdē izskatāmo lietu. Tiesai nav lūgts slēgt portālu.

Prokurors savā lūgumā tiesai prasa pieņemt kādu lēmumu, vai aizliegt žurnālistiem publicēt slēgtās tiesas sēdēs izskatāmās lietas materiālus vai atļaut to darīt.

Miglāns vērsa uzmanību uz to, ka likumā par tiesu varu ir skaidri pateikts, ka slēgtās tiesas sēdēs izskatāmo lietu materiāli publiskajā vidē nedrīkst nonākt pat 20 gadus pēc iztiesāšanas.

Miglāns uzsvēra, ka viņš kā lietas prokurors nedrīkst nereaģēt uz šādu žurnālistu rīcību. Viņš arī norādīja, ka likums neparedz, ka prokuroram šādu lūgumu izteikšana tiesai būtu jāsaskaņo ar Ģenerālprokuratūras vadību.

Lapsa: Miglāns melo

Savukārt portāla veidotājs Lato Lapsa pauda pārliecību, ka Miglāns melo, apgalvojot, ka viņa parakstītajā dokumentā Rīgas apgabaltiesai nav runāts par portāla iespējamu slēgšanu.

Kā šodien vēsta portāls, Ģenerālprokuratūra nosūtījusi Rīgas apgabaltiesai dokumentu, kurā rosināts apsvērt iespēju slēgt portālu «pietiek.com».

Savukārt Rīgas apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš aģentūrai BNS teica, ka viņa rīcībā nav informācijas, ka būtu tiesneša lēmums par lietas ierosināšanu saistībā ar šo portālu.

Ģenerālprokuratūras pārstāvji nenoliedzot, ka šāds dokuments tiešām varētu būt sagatavots un nosūtīts, taču ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers par šādu dokumentu nezinot.

Izskata iespēju slēgt portālu

Saskaņā ar «pietiek.com» rīcībā esošajām ziņām, Ģenerālprokuratūras neapmierinātību izraisījis gan portāla aicinājums sabiedrībai ziedot, lai būtu iespējams iegādāties un publiskot skandalozākos sējumus no Vladimira Vaškeviča un Tāļa Kravaļa kukuļošanas lietas, gan arī janvāra un februāra laikā vairāk nekā 30 turpinājumos portālā publiskotās Muitas pārvaldes vadītāja Kravaļa, bijušā Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vaškeviča, politiķa Edgara Jaunupa («Vienotība») un citu minētajā lietā iesaistīto personu liecības un telefonsarunu ieraksti.

Pēc Ģenerālprokuratūras uzskata, būtu nepieciešams brīdināt portālu par šādas rīcības nepieļaujamību vai pat izskatīt iespēju par tā slēgšanu.

Pakalne portālam apgalvoja, ka Kalnmeiers par šāda dokumenta pastāvēšanu neesot lietas kursā, lai gan atsaucās uz likuma «Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem» 12.pantu, kas nosaka, ka tiesības ierosināt tiesā izskatīt jautājumu par masu informācijas līdzekļa darbības izbeigšanu ir ģenerālprokuroram, Uzņēmumu reģistra galvenajam valsts notāram un finanšu ministram, ja konstatēti konkrēti pārkāpumi.

Ģenerālprokuratūras preses pārstāve nesniedza Kalnmeiera skaidrojumu, kā ģenerālprokurors vērtē to, ka ar ierosinājumu izskatīt «Pietiek.com» slēgšanu tiesā vērsies ierindas prokurors, kam likums šādas tiesības neparedz.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams