Rīgas apgabaltiesa ceturtdien, 29.martā, paredzējusi izskatīt pieteikumu par maksātnespējīgās AS «Latvijas Krājbanka» («Krājbanka») bankrota procedūras sākšanu un sūdzības par administratoru SIA «KPMG Baltics», liecina tiesas sniegtā informācija.

Kā ziņots, SIA «Veiksmes līzings» vērsies tiesā ar sūdzību par «Krājbankas» administratora rīcību, apšaubot administratora darbības, kas tiek veiktas maksātnespējas procesā un pārmetot administratoram to, ka viņš necenšas bankas īpašumus pārdot izsolē par iespējami augstāku cenu, bet gan apzināti to samazina, lai kreditorus atstātu bez ienākumiem.

Kā informēja tiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš, «Veiksmes līzings» «Krājbankas» lietā ir pieteicēja statusā, savukārt trešās personas statusā minētajā lietā ir bijušais Rīgas mērs un «Krājbanka» kreditors Andris Ārgalis, kurš apgabaltiesu lūdzis atcelt bankas administratoru «KPMG Baltics».

Trešās personas statuss ir arī Kredītiestāžu noguldītāju un kreditoru aizstāvības apvienībai un divām to pārstāvošām fiziskām personām, papildināja Bērziņš.

Tiesas pārstāvis informēja, ka tiesa paredzējusi skatīt pieteikumu par «Krājbankas» bankrota procedūras uzsākšanu un sūdzības, taču viņš nekonkretizēja ne sūdzību iesniedzēju ne tās saturu, uzsverot, ka tie ir lietas materiāli, kas nav publiski pieejami.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas apgabaltiesa 2011.gada 23.decembrī «Krājbanku» pasludināja par maksātnespējīgu.

Bankas administrators SIA «KPMG Baltics» «Latvijas Krājbankas» bankrota pieteikumu tiesā iesniedza 23.februārī.

No «Latvijas Krājbankas» kreditoriem lielākais ir Noguldījumu garantiju fonds (60% prasījumu kopsummas), tam seko valsts institūcijas (14%), subordinētie kreditori (4%), finanšu institūcijas (2%) un pārējie noguldītāji (20%).

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO