Tjumeņas apkaimē, Krievijā, pirmdien avarējot pasažieru lidmašīnai ATR-72, kas bija ceļā no Tjumeņas uz Surgutu, dzīvību zaudējuši vismaz 32 cilvēki, pavēstīja Ārkārtas situāciju ministrijas reģionālā pārvalde. 11 cilvēki smagā stāvoklī nogādāti Tjumeņas slimnīcās.

Pievienota pēdējā apakšnodaļa

Kopumā lidmašīnā atradās 43 cilvēki - 39 pasažieri un četri apkalpes locekļi.

Avārija notikusi pirmdien plkst.4.50 pēc Latvijas laika, lidmašīnai izlidojot no Tjumeņas lidostas. Lidsabiedrības «UTair» Lidmašīna nogāzusies 45 kilometru attālumā no Tjumeņas.

«Lidmašīna krītot salūza gabalos un aizdegās.

Ir cietušie, ir bojāgājušie, viņus ved ar helikopteriem uz Tjumeņu,» uzreiz pēc aviokatastrofas sacīja Ārkārtas situāciju ministrijas Urālu reģionālā centra preses pārstāvis Vadims Grebeņņikovs.

Viens pasažieris neierodas uz liktenīgo reisu

Lidmašīnā vajadzēja būt 40 pasažieriem, tomēr viens no viņiem uz reisu nebija ieradies, tādējādi, iespējams, izglābdams sev dzīvību.

Sakari ar lidmašīnu pazuduši uzreiz pēc tās izlidošanas, apliecināja uzņēmuma «Rosaviacija» pārstāvis. Dažas minūtes vēlāk kļuva zināms, ka lidaparāts avarējis.

Nogāžoties lidmašīna salūzusi trijās daļās un aizdegusies.

Traģēdijas upuru skaits vēl var pieaugt. Šobrīd visi cietušie atrodas reanimācijā.

Divas stundas pēc aviokatastrofas tika ziņots, ka negadījumā izdzīvojuši 17 cilvēki, tomēr vēlāk seši no viņiem miruši.

Atrastas melnās kastes

Aviokatastrofas iemesli pagaidām nav noskaidroti.

Katastrofas vietā lidmašīnas atlūzās ir izdevies atrast četras «melnās kastes». Kādā stāvoklī ir sarunu ieraksta un lidojuma parametru reģistrācijas iekārtas, netiek ziņots.

Tjumeņas aviokatastrofa notikusi lidojumam labvēlīgos laika apstākļos, apliecināja Hidrometeocentra pārstāvis.

Laika apstākļi un redzamība normas robežās

Aviokatastrofas brīdī Tjumeņas lidostā «Roščino» pūtis dienvidrietumu vējš ar ātrumu seši metri sekundē, brāzmās - deviņi metri sekundē. Redzamība bijusi vairāk nekā desmit kilometri, mākoņu zemākā mala bijusi 400 metru augstumā, temperatūra - mīnus 0,6 grādi.

«Tie ir parasti meteoroloģiskie apstākļi, tie ir absolūti visparastākie apstākļi,» sacīja meteorologs.

Viņš norādīja, ka turpmākā lidojuma maršrutā tika prognozēts sniegs ar lietu, putenis, mērena apledošana mākoņos. «Bet tas to [lidmašīnu] neskāra. Tā tikko bija pacēlusies, kad nogāzās sešu kilometru attālumā no pacelšanās-nosēšanās joslas, nepaspēja pat uzņemt augstumu,» norādīja Hidrometeocentra pārstāvis.

Latvijas amatpersonas izsaka līdzjūtību

Valsts prezidents Andris Bērziņš nosūtījis vēstuli Krievijas prezidentam Dmitrijam Medvedevam, izsakot visdziļāko līdzjūtību Krievijas tautai un bojāgājušo tuviniekiem saistībā ar pie Tjumeņas notikušo aviokatastrofu. Cietušajiem Valsts prezidents novēl drīzu izveseļošanos, informēja Prezidenta preses dienestā.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa šodien nosūtījusi līdzjūtības vēstuli Krievijas Valsts domes priekšsēdētājam Sergejam Nariškinam un Krievijas Federācijas padomes priekšsēdētājai Valentīnai Matvijenko saistībā ar lidmašīnas katastrofu.

Latvijas parlamenta vārdā Āboltiņa pauž visdziļāko līdzjūtību Krievijas tautai un sērojošajām ģimenēm, kas traģiskajā aviokatastrofā pāragri zaudējušas tuviniekus, informēja Saeimas Preses dienestā.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis izteicis līdzjūtību Krievijas premjerministram Vladimiram Putinam un Krievijas tautai saistībā ar šodien Tjumeņā notikušo aviokatastrofu. Latvijas valdības vadītājs paudis visdziļāko līdzjūtību nelaimes gadījumā bojā gājušo tuviniekiem un novēlējis drīzu izveseļošanos traģēdijā cietušajiem, informēja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Līdzjūtību Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam izteicis arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (ZRP), informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļā. «Šajā skumjajā brīdī lūdzu jūs nodot vispatiesākos līdzjūtības apliecinājumus bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem, bet cietušajiem novēlēt ātru un veiksmīgu izveseļošanos,» vēstulē uzsver ārlietu ministrs.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams