Trešdien Atēnu centrālajā laukumā netālu no parlamenta ēkas nošāvies kāds grieķu pensionārs. Vīrietis atstājis pēcnāves vēstuli un tajā nosoda valsts īstenoto politiku finanšu krīzes kontekstā. Notikušais incidents izraisījis vardarbīgus protestus, raksta BBC.

Kā ziņo vietējie mediji, vēstulē vīrietis sūdzējies par to, ka pašreizējās krīzes apstākļos vairs nespēj izdzīvot ar valsts maksāto pensiju. Viņš šādu situāciju uzskata par absurdu, jo visu savu mūžu godīgi maksājis nodokļus.

Vīrietis norādījis, ka viņu šausmina iespēja pārtiku sev turpmāk meklēt atkritumos.

Pēc 77 gadus vecā vīrieša pašnāvības Atēnu ielās izgāja liels skaits demonstrantu. Sanākušie pauda viedokli, ka valsts īstenotie taupības pasākumi ir pārlieku radikāli, dzenot daudzus iedzīvotājus pilnīgā izmisumā.

Centrālajā laukumā, kur pašnāvība notika, daudzi atstāja piemiņas zīmītes, tajās rakstot, ka notikušo var raksturot nevis kā pašnāvību, bet gan slepkavību.

Protesti izvērsās vardarbīgi, kad daļa sanākušo iesaistījās sadursmēs ar policiju. Pūlis gados jaunu protestēju pie parlamenta ēkas policijas virzienā sāka mest degbumbas, savukārt policija atbildēja ar asaru gāzi.

Policija lēš, ka ielās izgāja aptuveni pusotrs tūkstotis cilvēku.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams