10.aprīlī, ar režisora Jevgeņija Paškēviča vairākus gadus veidotās filmas «Golfa straume zem ledus kalna» vienīgo seansu kinoteātra «Splendid Palace» Lielajā zālē tiks atklāts 25. nacionālais filmu festivāls «Lielais Kristaps». Festivāls ilgs līdz 15. aprīlim, piecu dienu laikā ļaujot ikvienam kino mīļotājam noskatīties pēdējo divarpus gadu laikā veidotās un pabeigtās Latvijas filmas.

Festivāla laikā 23 nominācijās tiks noskaidroti «Lielā Kristapa» balvu ieguvēji.

Uz balvu «Labākā pilnmetrāžas spēlfilma» pretendē filma «Dancis pa trim», «Golfa straume zem ledus kalna», «Kolka Cool», «Rūdolfa mantojums» un «Seržanta Lapiņa atgriešanās», savukārt nominācijai «Labākā īsmetrāžas spēlfilma» izvirzīta «Filma», «Gaismas zīmes», «Gūtenmorgens un trešā acs», «Logs» un «Pēdējais Lāčplēsis».

«Lielā Kristapa» balvu par mūža ieguldījumu šogad saņems kino režisors un scenārists Aivars Freimanis, kurš ir vairāk nekā 40 dokumentālo filmu autors, viens no starptautisku slavu ieguvušās Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolas stila izveidotājiem un četru spēlfilmu - «Puika», «Ābols upē», «Dzīvīte» un «Ligzda» - autors. Freimanis par filmu «Puika» 1977.gadā saņēma pašu pirmo «Lielo Kristapu», šo apbalvojumu viņš saņēma arī par filmu «Dzīvīte» 1989.gadā, bet filma «Ābols upē» ir iekļauta Latvijas Kultūras kanonā izcilāko mākslas darbu sarakstā.

Žūrija

«Lielā Kristapa 2012» konkursa žūrijā darbojas Ilona Bičevska no Latvijas Kinoproducentu asociācijas, Kaspars Braķis no Latvijas Kinooperatoru ģildes, Igaunijas Filmu fonda direktore Marge Līske, «Rīgas namu» valdes loceklis Almers Ludviks, animācijas režisore un producente, «Lielā Kristapa» laureāte Inga Prauliņa, režisors, «Lielā Kristapa» laureāts un Latvijas Kinematogrāfistu savienības biedrs Jānis Putniņš, Kotbusas filmu festivāla direktors Rolāns Rusts, kā arī Saeimas deputāts Dāvis Stalts (VL-TB/LNNK) un Anita Uzulniece, kura ir «FIPRESCI Latvia» pārstāve.

Savu simpātiju varēs izvēlēties arī skatītāji, balsojot kinoteātrī pēc filmas seansa vai internetā - festivāla «draugiem.lv» lapā.

Festivāla noslēguma ceremonija 14.aprīlī tiešraidē tiks demonstrēta Latvijas Televīzijas 1.kanālā.

Skatīt pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams