Valsts prezidents Valdis Zatlers 19.jūnijā sasaucis Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdi, kurā tiks skatīts jautājums par konfliktu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Uz sēdi tiks aicināts KNAB vadītājs Normunds Vilnītis, kā arī biroja vadošie darbinieki.

Pēc prezidenta domām, konfliktu nepieciešams pārrunāt NDP sēdē, lai birojs pēc iespējas efektīvāk varētu cīnīties pret korupciju. "Mēs izskatīsim šo jautājumu kā valstisku problēmu, nevis kā dažu amatpersonu vai nevalstisko organizāciju savstarpēji dažādos viedokļus. [...] Tas ir vissaprātīgākais veids, kā atrast atrisinājumu, lai KNAB strādātu efektīvi un lai to neplosītu pretrunas," sacīja valsts pirmā persona.

Premjers Valdis Dombrovskis (JL) pagaidām atturējās komentēt, vai būtu nepieciešama Vilnīša atbilstības ieņemamajam amatam vērtēšana, jo lielāka skaidrība gaidām tieši pēc NDP sēdes. "Domājams, pēc šīs sēdes būs lielāka skaidrība šajā jautājumā," minēja premjers.

Ģenerālprokurora pienākumu izpildītājs Arvīds Kalniņš šodien pēc Saeimas Nacionālās drošības komisijas sēdes žurnālistus informēja, ka prokuratūra nav pārbaudījusi izskanējušo informāciju par KNAB darbinieku konfliktu, jo tas nav prokuratūras uzdevums. Prokuratūra ir izskatījusi tikai atsevišķus iesniegumus, par ko ir sniegusi to iesniedzējiem atbildes, atzina Kalniņš un piebilda, ka tas nav bijis par izveidojušos konfliktu.

Kalniņš informēja, ka prokuratūras pienākums ir veikt pārbaudi par KNAB operatīvo darbu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams