Nacionālajā teātrī Indras Rogas režijā top Rūdolfa Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos" jauniestudējums, kura pirmizrāde gaidāma 10.jūnijā, un izrāde tiks spēlēta katru vakaru līdz 22.jūnijam.

Šodien preses konferencē teātra direktors Ojārs Rubenis pastāstīja, ka veidot jaunu "Skroderdienu" iestudējumu tika nolemts pērnvasar.

Nacionālajā teātrī Rūdolfa Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos" ir īpašs darbs, kas tiek spēlēts ik gadu uz Jāņiem bez pārtraukumiem nu jau vairāk nekā 20 gadus. Izaug Kārlēni, piekūst no mūžīgās uzsprāgšanas gaisā Ābrami, Pindacīšas vairs nespēj stumt aiz vaigiem pankūkas, un sākas viss no gala - Nacionālā teātra aktieri ir redzami atkal jaunās lomās, tikai nu jau būdami paaudzi vecāki.

Jaunā - desmitā - jauniestudējuma "Skroderdienu" versija uzticēta režisorei Indrai Rogai, scenogrāfam Mārtiņam Vilkārsim un kostīmu māksliniecei Večellai Varslavānei, kuriem dots godpilns uzdevums radīt pirmsjāņu sajūtu aktieriem un skatītājiem un aizraut visus līdzi labi zināmajam stāstam par mīlestību, kas kāpj pāri visiem žogiem, ko uzceļ prāts. Lomās: Dita Lūriņa (Antonija), Jānis Āmanis (Aleksis), Uldis Anže vai Ainārs Ančevskis (Dūdars), Arturs Krūzkops (Kārlēns), Madara Saldovere (Ieviņa), Kaspars Zvīgulis vai Jānis Vimba (Rūdis), Juris Lisners (Ābrams), Inga Misāne (Zāra), Gundars Grasbergs vai Ģirts Liuzenieks (Joske).

Preses konferencē režisore Roga teica, ka veidot jauniestudējumu ir reizē viegli un grūti. Gan skatītāji, gan aktieri zinot "Skroderdienas" no galvas un arī to, kā katra epizode jāspēlē. Izrādē būšot "citāti" no iepriekšējiem iestudējumiem, jo skatītāji atkal un atkal iet uz "Skroderdienām", lai redzētu, kas būs "pa jaunam", bet nepacietīgi gaida klasiskās ainas - bišu uzbrukumu, lakatiņa zagšanu, Ābrama krāsns spridzināšanu.

Teātra direktors Rubenis ir secinājis, ka katrs jauns "Skroderdienu" iestudējums tiek sākumā pelts. Tāpēc aktieri ar satraukumu gaida "Skroderdienu Silmačos" jauniestudējuma pirmizrādi, kas būs 10.jūnijā, un izrāde tiks spēlēta katru vakaru līdz 22.jūnijam.

Nacionālā teātra Jaunajā zālē 15., 16., 17., 18. un 21.jūnijā tiks svinēti "Īstie Jāņi", kurus veido paši aktieri bez režisora stingrās rokas. Skatītājiem tiek solīta dēļu grīda, meijas, aliņš un siers, sarunas, stāsti, arī dziesmas - zināmas un mazāk pazīstamas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams