Nebūs melots, ja apgalvosim, ka bieži vien Latvijā ražotais alus ir viens no tiem produktiem, kuru ar lepnumu varam piedāvāt gan pašmāju alus cienītājiem, gan ārvalstu viesiem, nesot Latvijas vārdu pasaulē un sekmējot konkurētspēju ārvalstu tirgos. Taču tāpat varam apliecināt, ka ja kādam alus cienītājam uzdotu jautājumu par atšķirību starp filtrētu un pasterizētu alu, atbilde tik zibenīgi nemaz no atbildētāja mutes neizskanētu.

"Alus pirms pildīšanas tiek sagatavots divējādi, vai nu tiek pasterizēts, vai alus tiek filtrēts," stāsta „Cēsu alus” kvalitātes vadītāja Ineta Jonase.

"Tā ir tā atšķirība, kur vienā gadījumā alus tiek uzkarsēts un pēc tam atdzesēts, bet otrā gadījumā caur ļoti smalkiem membrāna filtriem viņš iziet cauri un vienkārši tādā pašā temperatūrā tiek izfiltrēts, noņemot visu nepieciešamo mikrofloru, kas nav vajadzīga alum, lai tas nebojātos."

"Tiek uzskatīts, ka pie pasterizācijas tiek ietekmēta daļa vitamīnu, bet pie sterilās filtrācijas tie saglabājas," stāsta uzņēmuma galvenais aldaris Māris Grambergs.

Krasas atšķirības pat zinātājam būs grūti sajust, tādēļ uzmanību pievēršot ne tikai uzrakstiem uz alus pudelēm, bet arī alus pudeles iepakojumam, varam secināt, kas nokļūs mūsu rokās un pēc tam - vēderā.

Vairāk skatiet pievienotajā video sižetā!

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams