Pēdējo mēnešu laikā simtiem tūkstoši cilvēku Eiropas Savienībā saskārušies ar problēmām, ko rada atcelti avioreisi. Tāpēc Brisele sākusi kampaņu, lai izglītotu pasažierus par viņu tiesībām ārkārtas situācijās.

Iniciatīva no Briseles nāk pāris mēnešus pēc nopietnākā satiksmes haosa, kāds pasaulē redzēts. Islandes vulkāna izvirdums pavasarī lika uz laiku slēgt daudzas lidostas visā Eiropā.  

Tagad ar Eiropas Savienības transporta komisāra Sīma Kallasa un viņa padomnieces Meglenas Kuņevas svētību pasažieriem lidostās un dzelzceļos būs pieejama informācija par viņu pamattiesībām plakātu un skrejlapu izskatā. Tiesa gan, šīs tiesības neattiecas uz pasažieriem, kas izmanto jūras un ūdens ceļus vai autobusus. Taču komisārs Kallass cer, ka līdz gada beigām situācija mainīsies un likumdošana tiks papildināta.

Mēs visi laiku pa laikam nonākam nepatīkamās situācijās. Tāpēc liela nozīme ir informācijai. Kad tu esi lidostā un tavs lidojums ir atcelts, vai vilciena reiss nenotiek – tu jūties bezpalīdzīgs. Tad tu sāc domāt - kas te īsti notiek un kur es varu saņemt informāciju? Tāds ir arī šīs kampaņas mērķis – paskaidrot, kā rīkoties ārkārtas situācijās.

Preses konferencē Briselē komisārs norādīja, ka vairums aviokompāniju ir izmaksājušas godīgas kompensācijas par nenotikušajiem lidojumiem Islandes vulkāna izvirduma dēļ.  Tomēr aviokompānijas šobrīd pašas cenšas saņemt kompensācijas par negūto peļņu, kas mērojama no 1 līdz 3 miljardiem dolāru. Savukārt Lielbritānija gatavojas spert soli tālāk un pieprasīt Briselei atcelt prasību aviokompānijām izmaksāt līdz pat 600 eiro lielu kompensāciju, ja reiss tiek atlikts par trīs stundām, kā arī mainīt citus noteikumus, kas attiecas uz pasažieru tiesībām. Tāpēc izskanējušas bažas, ka drīzumā šī kampaņa pat var izrādīties maldinoša un Briselei atkal nāksies precizēt, ko pasažieri var un ko nevar darīt, ja viņu reiss tiek atcelts.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO