Viesnīcu nozarē šobrīd notiek pamatīga cīņa par izdzīvošanu, un galvenais ierocis šajā karā ir cenas. Piecu un četru zvaigžņu viesnīcas ir pieejamas par trīs zvaigžņu viesnīcu samaksu, tādējādi no tirgus tiek izspiestas tieši šā sektora naktsmītnes. Tādu cenu politiku uzņēmēji sākuši piekopt pēc tam, kad pērn viesnīcu nozarei paaugstināja PVN likmi līdz 21%. Pēc likmes samazināšanas līdz 10 procentiem šā gada maijā daudzi turpina dempingot.   

Jānis Naglis, "Islande Hotel", Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas vadītājs: "Patlaban viesnīcas ir kā slimnieki, kas izbrauc kalnos un rehabilitējas. Atklepojās briesmīgi, bet elpot kļuvis vieglāk."

Par to liecina arī tas, ka tiek atvērtas jaunas viesnīcas un netrūkst arī tādu, kas pārņem jau esošās. Piemēram, Ramada Hotel pārņēma kādu viesnīcu, kas bija uz bankrota robežas.

Aleksejs Čurbakovs, "Ramada Hotel" vadītājs: "Mūsu gadījumā te nevarēja būt runa, ka būs peļņa, jo viesnīca ir pavisam jauna, attiecīgi jebkurš jauns projekts nav domāts tagadējai peļņai. Tā ir investīcija nākotnē. Kādu periodu būs grūti, bet situācija uzlabosies."

Uz uzlabojumiem pagaidām gan necer reģionu pārstāvji.

Anita Isajeva, SPA viesnīcas "Ezeri" vadītāja: "Šī vasara neizskatās, ka var izveidot uzkrājumus. Viesu pieplūdums, kāds tas bija citus gadus, ir ļoti mazs. Mūsu reklāma par krīzi stipri nostrādāja. Cilvēki baidās, bet, kad atbrauc, tad brīnās, ka tomēr ir labi."

Daudzi tūristi, atbraucot uz Latviju, zina tikai vienu vārdu – Rīga. Lielākā problēma šobrīd esot informācijas trūkums.

Juris Dudko, viesnīcas "Sigulda" vadītājs: "Vajag šīs problēmas risināt kopā, bet mūsu latviskā sadrumstalotā domāšana kavē šo procesu.

Šobrīd svarīgi esot nosargāt samazināto PVN likmi. Kārtējās runas par valdības vēlmi tās nākamgad paaugstināt viesnīcniekiem iedveš bailes. Tā būšot nāves cilpa daudziem.

Pērn, kad likme bija 21 procents, viesnīcu nozare strādājusi ar zaudējumiem desmit miljonu latu apmērā.    

Jānis Naglis, "Islande Hotel", Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas vadītājs: "Igaunija visu laiku turas pie šīs samazinātās PVN, un tie ir mūsu vieni no galvenajiem konkurentiem, kas paņēmuši visnaudīgāko, peļņu nesošāko daļu - seminārus, kongresus utt."
 
Tomēr, kā norāda eksperti, viesnīcu zaudējumus nevarot norakstīt tikai uz paaugstināto likmi. Tie esot saistīti arī ar dempingu, jo pat 2009. gadā Rīga bija tūristiem viena no lētākajām Eiropas galvaspilsētām. Diennakts viesnīcā maksājusi aptuveni 41 latu.