Latvijā katru dienu tiek pārspēti karstuma rekordi, bet neraugoties uz patiešām vasarīgo laiku, trofi reidisti ir nolēmuši vēl vairāk sakarsēt Trapenes apkārtni. Šajā nedēļas nogalē Trapenē risinājās Latvijas trofi reidu čempionāta 3. posma sacensības - LUKSTI Trophy 2010. Uz starta vairāk kā trīsdesmit tehnikas vienību, tai skaitā arī viesi no Igaunijas.

Šogad sacensībās bija arī sava rozīnīte - sacensības norisinās arī nakts stundās. Nav gluži 24 stundu režīms, tomēr daži posmi jāveic arī nakts melnumā, atelpai atvēlēts diezgan maz laika, kas karstajos laikapstākļos sagādāja papildu grūtības visiem dalībniekiem.

TR1 kategorijā uz starta astoņas automašīnas; izvērtējot pieteikto dalībnieku sarakstu, jāsaka, ka drošu līderi grūti izcelt, uz uzvaru sacensībās diezgan droši varētu pretendēt gluži vai visas ekipāžas.

Diezgan spraigā un saspringtā cīņā Rietumu frontē viss bez pārmaiņām, pie uzvaras tika šīs sezonas TR1 klases līderis Sergejs Žabins ar stūrmani Ivaru Ozolu. Otro vietu kā sacensībās, tā arī sezonas kopvērtējumā ieņēma Ērika Eglīša, Mārtiņa Kaļķa, Agra Brasliņa un Ginta Mālkalnieša ekipāža. Savukārt trešo vietu šoreiz izcīnīja Gunta Lukševica, Ilzes Eglītes, Andra Šarākova un Rinalda Smilgas ekipāža, šie braucēji sevi iepriekšējās sezonās bija pieteikuši tūrisma kausa izcīņas sacensībās. Šoreiz lielisks sniegums "STIGA leģendā"un "4x4lv.lv Ērgļa"aplī deva pirmo vietu uz Latvijas Trofi reidu čempionāta posma pjedestāla.

TR3 kategorijā uz starta šā brīža spēcīgākās ekipāžas - Vilnis Zeiza ar stūrmani Aigaru Zeizu, Edvīns Vansovičs šoreiz ar sev neierastu stūrmani, rūdīto bezceļu lapsu Artūru Melni, kas atpazīstams pēc dzeltenās cepures. Ar viņiem konkurēja arī Ivans Bergmanis ar stūrmani Sergeju Treļūdovu, kā arī Normunds Bačinskis ar stūrmani Viktoru Pohomovu. Sarežģītajos laika apstākļos, kad dubļu braucējus Dabasmāte neloloja ar plašiem dubļu krājumiem, savu meistarību un apliecināja Zeizu ekipāža, kas pārliecinoši, visās papildsacensībās, izcīnīja uzvaras. Otrais arī šoreiz Vansovičs ar Melni, bet trešie - Bačinskis/Pohomovs. Bergmaņa ekipāžu šoreiz nedaudz pievīla tehnika, tādēļ arī nopietna cīņa par pjedestālu neizdevās.

Foto: Publicitātes foto

OPEN kategorijā pie uzvaras tika Nikolaja Boicova pilotētais Suzuky Samuray, kas trofireidistu aprindās ieguvis iesauku "kvadricikls" savu kompakto izmēru un svara dēļ. Otrās vietas likteni šoreiz izšķīra vien 42 sekundes, kuras trešās vietas ieguvējs Aigars Mizga, Alvis Reinšmits, Arvils Mizga pēdējā papildsacensībā atpalika no otrās vietas ieguvēja, OPEN klases, bet ne trofireidu sacensību debitanta Vladislava Bergmaņa ar stūrmaņiem Dmitriju Savicki un Aļegu Daņiļcevu. Un tas viss pēc trasē kopumā pavadītām gandrīz 12 stundām sacensību režīmā.

Dubļu Ērgļa titula izcīņas sacensībās  iespējams piedalīties ar jebkuru bezceļa automobili. Lielā Ērgļa klasē pie uzvaras tika Valdis Ločmelis un Kārlis Birznieks, savukārt Mazā Ērgļa apli veiksmīgāk pievarēja Ēvalds Madernieks, Mārtiņš Stiprais un Jevgēņijs Pavlovs.

Nākamās sacensības jau pēc mēneša Rugājos, kas vienlaikus būs gan NEZ Čempionāta II posma sacensības, gan arī Latvijas un Lietuvas čempionāta posmi.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams