To pirmdien piedzīvojusi Itālija, kur naudas samazinājuma un algu apgriešanas dēļ streikoja ārsti un veterināri. Itāļu mediķi protestē pret plānoto valsts budžeta samazināšanu, kas paredz ne tikai algu samazināšanu, bet arī medicīniskā personāla "īsināšanu", proti, plašas atlaišanas.

Lai nepieļautu atlaišanu, mediķi pirmdien rīkoja streiku, ziņoja LNT. Visā valstī atliktas esot vairāk nekā 40 tūkstoši operāciju un vizīšu pie speciālistiem.

Vinčenco Karpino, Anestēzijas un reanimācijas speciālistu asociācijas vadītājs: "Mēnešiem ilgi mēs vērsām valdības uzmanību uz to, ka šis budžeta likums nav labs. Ne tikai tāpēc, ka tiek grieztas algas, bet vairāk tāpēc, ka tas bloķē jauna personāla iesaistīšanu. Nākamajos gados no 100 tūkstošiem publiskajā sektorā strādājošo ārstu pensionēsies 30 tūkstoši un aizstājēju viņiem nebūs."

Saskaņā ar pašu mediķu prognozēm trešdaļu no pašreizējā ārstu skaita Itālijas veselības aprūpes sistēma šo budžeta samazinājumu dēļ zaudēs strauji – četru gadu laikā.

Kostantino Troisi, Itālijas ārstu arodbiedrības pārstāvis: "Mums būs nabadzīgāka veselības aprūpes sistēma, slimnīcās būs mazāk ārstu. Līdz ar to tās nebūs gatavas pieaugošajām veselības problēmām, kas kļūs tikai komplicētākas, jo sabiedrība noveco un pieaug patoloģisku slimību skaits."

Silvio Berluskoni vadītās valdības budžeta samazināšanas plāns, kas paredz izdevumu griešanu 25 miljardu eiro apmērā, jau izraisījis dažādos valsts sektoros strādājošo neapmierinātību. Pret to protestē arī policisti un skolotāji. Neskatoties uz protestiem, plāns jau guvis Itālijas parlamenta augšpalātas atbalstu un tam vēl nepieciešams tikai pozitīvs balsojums parlamenta apakšpalātā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams