Pakistānas privātās aviosabiedrības "Airblue" lidmašīnas avārijā trešdien gājuši bojā visi uz tās klāja esošie 152 pasažieri un apkalpes locekļi, apstiprināja Pakistānas iekšlietu ministrs Rehmans Maliks. "Neviens nav izdzīvojis," traģiskās ziņas televīzijas kanālam "Express TV" pavēstīja Maliks.

(Papildināts viss ziņas teksts.)

Lai gan iepriekš tika ziņots par vairākiem izdzīvojušajiem, Maliks apliecināja, ka neviens no lidmašīnas pasažieriem vai apkalpes locekļiem nav izdzīvojis.

Šī ir traģiskākā pakistāniešu lidmašīnas aviokatastrofa pēdējo 18 gadu laikā. "Mēs cenšamies iegūt informāciju par pasažieriem. Tā ir milzīga traģēdija. Tā patiesi ir milzīga traģēdija," norādīja ministrs.

Kā ziņots, kalnos pie Islamabadas trešdien nogāzusies "Airblue" lidmašīna "Airbus A-321". Katastrofa notikusi brīdī, kad lidmašīna, kas atradās ceļā no Karāči, gatavojās nosēsties Pakistānas galvaspilsētas lidostā.

Vainīgi, iespējams, laikapstākļi

Aviosabiedrības pārstāvis Rahēls Ahmeds ziņu aģentūrai AFP apliecināja, ka avarējusī lidmašīna bija izlidojusi no Karāči uz Islamabadu. "Acīmredzot avārijas cēlonis bija sliktie laikapstākļi, bet tas mums ir jāatstāj izmeklētāju ziņā."

Lidojuma laikā bijušas spēcīgas lietusgāzes un apgrūtināta redzamība.

Lidmašīna iegāzusies aizā starp diviem kalniem, kas būtiski apgrūtina glābšanas darbus, jo tuvumā nav nevienas apdzīvotas vietas un nav arī sauszemes ceļu uz avārijas vietu. Glābējiem bija nepieciešama stunda un 15 minūtes, lai tur nokļūtu.

Lidmašīnā arī septiņi bērni un divi zīdaiņi

Pēc Pakistānas Civilās aviācijas pārvaldes sniegtajām ziņām, starp lidmašīnas pasažieriem bija septiņi bērni un divi zīdaiņi.

Pārvalde norāda, ka pašreiz netiek izslēgts neviens iespējamais avārijas cēlonis, tostarp terorisms un nelabvēlīgi laikapstākļi. "Izmeklētāji izskatīs visus iespējamos iemeslus, sākot no sliktajiem laikapstākļiem līdz terorismam."

Policijas pārstāvji norāda, ka pagaidām izdevies atrast tikai bojāgājušo ķermeņu daļas. "Mēs esam atraduši arī aprīkojumu, kas, iespējams, ir lidmašīnas "melnā kaste". Eksperti to pārbaudīs."

Pakistānā izsludinātas sēras un atcelta valdības sēde.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams