Šodien Saeimas Budžeta un finanšu komisija slēgtajā sēdē atbalstījusi 99 miljonu latu novirzīšanu "Citadele bankas" pamatkapitāla palielināšanai no valsts noguldījumiem bankā.

Pavisam "Citadele bankas" pamatkapitāls būs 103 miljoni latu. "Citadele banka" izveidota ar četru miljonu latu pamatkapitālu.

Kā otrdien pēc valdības slēgtās sēdes žurnālistiem sacīja atbildīgie ministri, AS "Parex banka" restrukturizācijas process patlaban norit pēc iepriekš apstiprinātā plāna un 1.augustā tiks nodrošināta veiksmīga bankas sadalīšana.

Kā ziņots, šā gada 23.martā Ministru kabinets pieņēma lēmumu no "Parex bankas" izdalīt daļu aktīvu un veidot jaunu banku. 30.jūnijā "Citadeles banka" tika reģistrēta Komercreģistrā, savukārt 29.jūnijā banka saņēma Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licenci kredītiestādes darbībai.

Bankas dibinātāja ir Privatizācijas aģentūra, un tās pamatkapitāls ir četri miljoni latu, kurus aizdevusi Valsts kase.

"Parex bankas" labo aktīvu pārnešanu jaundibinātajā "Citadeles bankā" plānots īstenot naktī uz 1.augustu. Jaunā banka pārņems esošās "Parex bankas" filiāles, lielāko daļu aktīvu, darbības un operācijas.

Pašreizējās "Parex bankas" 76,6% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 19,7% - ERAB. Jaunajā "Citadeles bankā" ERAB būs 25% akciju.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams