Dīzeļdzinēju sīkdaļiņu filtrs, saīsināti DPF, atrodams gandrīz katrā mūsdienu dīzeļauto, kas paredzēts tirgošanai Eiropas Savienībā. Ar šādiem filtriem, kuros tiek uzkrāti un periodiski sadedzināti melnie sodrēji, aprīkoti pat Audi un Peugeot sacīkšu auto, kas krāj uzvaras 24 h sacīkstēs Lemānā.

Dīzeļdegvielas daļiņu filtra galvenais uzdevums ir uzlabot auto ekoloģiskos rādītājus un samazināt tā kaitīgumu videi. Taču nereti gadās, ka šie filtri aizsērē un auto vairs nav lietojams.

Latvijas apstākļos filtra aizsērēšanas iemesli ir vairāki - sliktas kvalitātes degviela, īpaši aukstas ziemas, bet svarīgākais no tiem ir ekspluatācijas režīms. Proti, ja auto tiek lietots īsos braucienos, pārsvarā pilsētā, motors nesasniedz optimālo darba temperatūru, izplūdes gāzes nav pietiekami karstas un filtrs nevar pašattīrīties. Ja dīzeļdegvielas daļiņu filtrā netiek regulāri izdedzināti savāktie sodrēji, palielinās degvielas patēriņš, auto sāk pastiprināti dūmot un kādā jaukā dienā tas var vispār pārstāt darboties.

No sodrēju filtra problēmām var izvairīties, ik pa laikam izbraukt ārpus pilsētas, lai motors uzsilst un caurules iztīrās. Pret aizsērēšanu var izlīdzēties arī, braucot zemākā pārnesumā, nekā būtu nepieciešams, bet var no izplūdes sistēmas filtra atbrīvoties arī pavisam. Kā to izdarīt, skaties zemāk pievienotajā video.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO