Jau vairāk nekā 1100 cilvēku gājuši bojā postošajos plūdos Pakistānas ziemeļrietumu daļā, pirmdien apliecināja varasiestādes.

"Vairākās Ziemeļrietumu pierobežas provinces vietās plūdos gājuši bojā vairāk nekā 1100 cilvēku," informēja provinces informācijas ministrs Mians Iftihars Huseins.

Ministrs arī pauda bažas, ka upuru skaits varētu vēl pieaugt, jo "mēs no visas provinces saņemam ziņas par bojāgājušajiem un nopostītajiem īpašumiem".

Aizskalotas 3700 mājas

Kopumā dabas stihija ietekmējusi 1,5 miljonus cilvēku un aizskalotas vairāk nekā 3700 mājas. Bez pajumtes palikušo skaits pastāvīgi pieaug.

Glābšanas darbos iesaistīti arī 30 000 karavīru.

Postošākie plūdi 80 gadu laikā

Satraukumu par traģisko dabas stihiju svētdienas vakarā paudis ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns, solot sniegt papildu palīdzību grūtībās nonākušajiem.

"Ģenerālsekretārs ir apbēdināts par milzīgo dzīvību un Pakistānas infrastruktūras zaudējumu pēc spēcīgajām lietusgāzēm, kas izraisījušas postošākos plūdus pēdējo 80 gadu laikā," teikts izplatītajā paziņojumā.

Lai palīdzētu nelaimē nokļuvušajai valstij, no Apvienoto Nāciju ārkārtas fonda Pakistānai tiks piešķirti līdz desmit miljoniem dolāru (5,38 miljoniem latu), apliecināja organizācijas pārstāvis.

Arī ASV solījušas desmit miljonus dolāru, vienlaikus uz plūdu pārņemto valsti nosūtot helikopterus un laivas.

Savukārt Ķīna Pakistānai ziedojusi desmit miljonus juaņu (794 tūkstošus latu), vēsta ziņu aģentūra "Siņhua".

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams