Šodien tikšanās laikā ar iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci (JL) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieku ģenerāli Ainaru Penci Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs oficiāli lūdza Latvijas palīdzību ārkārtas situācijas Krievijā noregulēšanā, ko izraisījuši plašie mežu ugunsgrēki.

Krievijas vēstnieks iekšlietu ministrei un VUGD priekšniekam iesniedza notu, kurā uzskaitīti dažādi tehniskie līdzekļi, kas ir vitāli nepieciešami, lai normalizētu situāciju Krievijā, un lūdza izskatīt iespēju tos nosūtīt uz Krieviju. Šo tehnisko līdzekļu skaitā ir mežu kultivatori, individuālie aizsargtērpi un elpošanas aparāti, sūkņi, moduļa tipa mobilie dzēšanas sūkņi un citi tehniskie līdzekļi, TVNET informēja Iekšlietu ministrijas pārstāve Gunta Skrebele.

Tikšanās laikā Pencis informēja Krievijas vēstnieku, ka patlaban VUGD ir gatavs uz Krieviju nosūtīt divas pilnībā aprīkotas autocisternas, kurās ir izvietoti gandrīz visi tehniskie līdzekļi, ko Krievijas puse lūdz, kā arī personālu 12 cilvēku sastāvā.

Latvijas ugunsdzēsēji, iespējams, jau šodien dosies uz Krieviju

Tikšanās laikā abas puses vienojās, ka VUGD nekavējoties sazināsies ar Krievijas Ārkārtējo situāciju ministriju un saskaņos, kurus tehniskos līdzekļus no Krievijas lūgtā Latvija var nosūtīt mežu ugunsgrēku dzēšanai. Ja Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrija piekritīs, tad nekavējoties tiks sākta izbraukšanas dokumentu kārtošana un Latvijas ugunsdzēsēji, iespējams, jau šodien dosies uz Krieviju piedalīties mežu ugunsgrēku dzēšanā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams