Senā un vēsturiskā Rīgas pilsēta šogad svin 809. dzimšanas dienu. Nedēļas nogalē Rīga patiešām dimdēs - būs gan dziesmas un aviošovi, gan regates un uguņošana. Rīga dalīsies svētku priekā ar katru, kas ieradīsies. Tāpēc, lai ikviens viesis varētu izbaudīt svētku noskaņu un sveikt pilsētu dzimšanas dienā, 21. un 22. augustā sabiedriskais transports vedīs visus bez maksas.

"Rīgas svētku 2010" rīkotāji gaida ierodamies tūkstošiem viesu un sola arī agrāk nebijušus pasākumus - pārsteigumus. Kopš 2001.gada Rīgas jubilejas atzīmē ar vērienīgiem pilsētas svētku pasākumiem. Toreiz pilsēta svinēja 800 gadu jubileju. Šogad ar plašu kultūras un izklaides pasākumu programmu atzīmēs 809. Rīgas dzimšanas dienu.

Vislielākā rosība - 11.Novembra krastmalā

Svētku kulminācija būs šīs nedēļas nogalē - no 20. līdz 22. augustam. Šo piektdien pasākumi paredzēti Rīgas centrā un Vecrīgā, bet sestdien tie notiks 11. Novembra krastmalā. Svinību organizēšanā šogad aktīvi iesaistījusies arī Rīgas brīvosta, kas, izrādās, šogad svin 810.jubileju un svētkos piedāvās arī savu, īpašu programmu.

Autovadītājiem jārēķinās, ka jau no piektdienas vakara 11. Novembra krastmala autotransportam būs slēgta. Tur notiks pilsētas svētku galvenie pasākumi – gardēžiem tiks klāts garākais mielasta galds Rīgas Ēdamielā, paredzēti dažādi koncerti Vērmanes dārzā, un turpat darbosies Rīgas Grāmatu iela, gadatirgus un leļļu teātra darbnīca bērniem, būs arī atrakcijas. Savukārt Daugavas ūdeņos notiks vairākas regates.

Svētku režisors un producents Viktors Runtulis aicina: "Katram ir jākustas, un, redzot krāšņumu un smaidus, cilvēki sāks smaidīt un domāt, kā izpausties!" Rīdzinieki un pilsētas viesi varēs ne tikai vērot, bet arī paši piedalīties ūdensmotociklu sacensībās un kanāla regatē, kas šogad notiks pēc deviņu gadu pārtraukuma. Tāpat varēs arī startēt regatē Daugavā - "'Ostas airi’’. Regates organizators Ēriks Loks klāsta: "Lucavsalas airi bija vairāk profesionāla regate, kas papildināta ar tūrisma klasēm, bet "Ostas airos" dominēs tie, kam patīk izklaide."

Pārsteigumā arī Talismanu gājiens

Šogad pirmo reizi būs arī Talismanu gājiens un notiks lielākā Rīgas sadziedāšanās. Viens no gaidītākajiem un grandiozākajiem svētku pasākumiem būs aviošovs - sporta lidmašīnu paraugdemonstrējumi pašā Rīgas centrā. Tostarp arī lidojums zem Vanšu tilta. Ievērības cienīgi pasākumi notiks arī slavenajā Jūgendstila ielā - Alberta ielā un Spīķeros Maskavas forštatē. Savukārt sestdienas pusnaktī pirotehniķi sacentīsies uguņošanas šovā, lai noskaidrotu, kam dot iespēju rīkot Latvijas valsts svētku salūtu 18. novembrī.

Rīgas svētku 2010 norisei visas dienas garumā varēsiet sekot līdzi arī LNT tiešraidēs.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO