Automobiļi ar elektronisku autopilotu, kurš pārņem vadības grožus savā pārziņā un vadītājam tādējādi ļauj darīt ko citu, piemēram, pāršķirstīt rīta avīzi vai iekosties bulciņā, pamazām, bet pavisam droši kļūst par realitāti.

Trīs īpaši aprīkoti Volvo vienas dienas laikā patstāvīgi veikuši 200 kilometrus pa koplietošanas šoseju Spānijā, Barselonas tuvumā. Testā Volvo XC60, V60 un S60 patstāvīgi sekoja kravas automobilim ar vadītāju pie stūres visnotaļ pieņemamā ātrumā - ar 85 kilometriem stundā.

Autonomo auto konvoju jeb lielceļu vilcienu projektu SARTRE (Safe Road Trains for the Environment) Volvo kopš 2009. gada īsteno sadarbībā ar vairākiem partneriem, tostarp britu kompāniju Ricardo UK Ltd, Āhenes Transportlīdzekļu institūtu un Stokholmas Tehniskās pētniecības institūtu. Un tagad jau ir sasniegts attīstības posms, kurā demonstrāciju var veikt uz publiskiem ceļiem.

FOTO: Volvo

SARTRE būtība ir perspektīvā nodrošināt ērtu un drošu pārvietošanos kolonnā aiz viena galvenā auto, pie kura stūres sēž autovadītājs. Tam sekojošo automobiļu vadītāji tikmēr var atpūsties, darboties ar līdzpaņemtajām mobilajām ierīcēm, lasīt avīzi vai grāmatu un tamlīdzīgi. Piedevām braukšana šādā ciešā ķēdītē, vadošā auto aizvējā un ar nemainīgu ātrumu, pēc ekspertu domām, par līdz pat 20 procentiem samazinās degvielas patēriņu.

Kas būtiski – konvoja automašīnas būtiski neatšķiras no standarta modeļiem. Tām ir tādas pašas kameras un sensori kā pārējiem Volvo, taču klāt vēl nākusi bezvadu savstarpējās sazināšanās ierīce un speciāla programmatūra, kas ļauj identiski atkārtot vadošā auto manevrus.

Var atzīmēt, ka diezgan lielu progresu autonoma auto izstrādē ir sasniedzis arī interneta gigants Google, kas vēl salīdzinoši nesen saņēma atļauju no Nevadas štata varasiestādēm veikt autonomo automobiļu (īpaši pārbūvētu un aprīkotu Toyota Prius) izmēģinājumus štata robežās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO