Ministru prezidents Valdis Dombrovskis atzinīgi vērtē Saeimas šodienas pozitīvo balsojumu par Eiropas Savienības (ES) Fiskālās disciplīnas līgumu un uzskata, ka tas apliecina Latvijas gatavību ilgtspējīgai izaugsmei, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Premjerministrs uzsver, ka līguma ratificēšana ir svarīgs signāls ES un starptautiskajiem finanšu tirgiem, ka Latvija ir gatava ievērot finanšu disciplīnu un rūpēties par ilgtspējīgu izaugsmi.

Viņš piebilst, ka arī citu valstu parlamentu līguma ratifikācija norāda uz to ieinteresētību ES stabilitātes nodrošināšanā.

Jau ziņots, ka Saeimas deputāti šodien ratificēja tā dēvēto ES jauno fiskālās disciplīnas līgumu. Tā ratificēšana bija iespējama, tikai pateicoties opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) atbalstam, jo valdošajai koalīcijai nepietika balsu divu trešdaļu balsu vairākuma nodrošināšanai.

Par līgumu nobalsoja 67 deputāti no «Vienotības», Reformu partijas, nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK, «Olšteina sešinieka» un ZZS. Pret balsoja 29 apvienības «Saskaņas centrs» deputāti, savukārt deputāte Iveta Grigule (ZZS) atturējās.

31.janvārī Briselē 25 ES dalībvalstis vienojās par Līgumu par stabilitāti, koordināciju un pārvaldību ekonomiskajā un monetārajā savienībā. Tam nepievienosies Čehija un Lielbritānija.

Līguma mērķis ir stiprināt Ekonomikas un monetārās savienības ekonomikas pīlāru, vienojoties par noteikumiem, kas veicinās budžeta disciplīnu, nostiprinās ekonomikas politiku koordināciju un uzlabos eirozonas pārvaldību. Tādējādi tiks veicināta ES ilgtspējīgas izaugsmes, nodarbinātības, konkurētspējas un sociālās kohēzijas mērķu sasniegšana, norāda līguma aizstāvji Latvijā.

Līgums pastiprina jau pastāvošo ES normatīvo regulējumu un uzraudzības mehānismus fiskālās disciplīnas jomā, kas noteikti Stabilitātes un izaugsmes paktā un tālāk attīstīti 2011.gadā tā saucamajā pirmajā ekonomikas pārvaldības dokumentu paketē.

Līgums ir jāratificē līgumslēdzējām pusēm atbilstoši katras valsts nacionālajām procedūrām.

Līgums stāsies spēkā, kad to būs ratificējušas vismaz 12 eirozonas dalībvalstis, kas plānots līdz 2013.gada 1.janvārim. Prasība par fiskālās disciplīnas noteikumu iestrādāšanu valstu nacionālajās tiesību normās jāizpilda gada laikā pēc līguma stāšanās spēkā.

Neeirozonas valstīs līgums stāsies spēkā tad, kad tās līgumu būs ratificējušas un pievienojušās eirozonai. Ja neeirozonas valsts to vēlas, tā var paziņot, ka piemēros līguma sadaļas par fiskālo disciplīnu un ekonomikas politikas koordināciju ātrāk.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams