6.jūnijā Kalnciema kvartālā (Kalnciema ielā 35) notika muzikologa un komponista Valda Muktupāvela maģiskās Saulgriežu saspēles albuma «Karsta bija Jāņu nakte» prezentācija, kur piedalījās projekta idejas autors Andrejs Ēķis, voklālā grupa «Teria» un Rūta un Valdis Muktupāveli, novēroja TVNET.

Kā skaidro albuma producents un visu albuma dziesmu tekstu un mūzikas aranžētājs, kompilētājs, pieaudzētājs, apstrādātājs un papildinātājs Valdis Muktupāvels, albumā «Karsta bija Jāņu nakte» ir apkopotas cilvēku dziesmas, apzināti izvairoties no vārdu salikuma tautas dziesmas. Albuma veidotāji šo dziesmu ciklu sauc arī par «Saulgriežu maģisko saspēli», jo tas ir veidots kā vienots muzikāls uzvedums, kurā katra nākamā dziesma papildina iepriekšējo.

«Nav bijis un arī nebūs līksmāku svētku, jo ļaudis zina teikt, ka Jāņu rītā pati Saule dancojot, bet jaunieši paši lec pāri ugunij, lai atgādinātu, ka no siltuma radība ir nākusi un sirds siltumā tai būtu jādzīvo. Līgavas šonakt ir visas – meitas un sievas, un iet apkārt tik skaistas un līganas, ka pat mazākā Jāņu zālīte izslien galvu uz to pusi. Arī pati daba saposusies un zied kā tāda līgava, Dieva dēlu gaidīdama. Vara bungām skanot, tas drīz arī atjāj, un līgošana iet vaļā,» tā par albumu stāsta pats Valdis Muktupāvels.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO