Aptuveni 30 gadus vecais vīrietis, kurš šopēcpusdien uzkāpa pa Vanšu tilta vantīm, no tilta smailes nolēca. Vīrietis iekrita trolejbusa vados, kā rezultātā gāja bojā. Šis ir pirmais gadījums pēdējos gados, kad kāpšana Vanšu tilta vantīs beidzas ar letālu iznākumu. Satiksme pār Vanšu tiltu ir pilnībā atjaunota.

Ziņa tiek papildināta

Pārgalvīgais kāpējs bija 30 līdz 35 gadus vecs vīrietis, kura personība pagaidām vēl nav noskaidrota. Rīgas reģiona pārvaldes policijas pārstāvis Toms Sadovskis sacīja, ka pagaidām citas informācijas par notikumu nav un lielāka skaidrība par negadījumu varētu būt piektdienas rītā

Vīrietis iekrita trolejbusa vados, un neoficiāli zināms, ka uzreiz pēc lēciena viņš vēl bijis dzīvs, viņš tika nodots mediķiem, taču vīrieša dzīvību vairs nav bijis iespējams glābt un viņš nomiris ātrās palīdzības automašīnā.

Vīrietis, uzkāpis uz pirmās tilta vants, apkārtējiem interesentiem māja ar roku. Aculiecinieki pieļauj, ka pārgalvis varētu būt garīgi nelīdzsvarots. Pret lejā stāvošajiem vērotājiem šis vīrietis izturējās pozitīvi, ik pēc brīža novēlot viņiem Jēzus svētību.

Šovakar plkst.17.12 pārgalvīgais kāpējs sasniedza Vanšu tilta virsotni. Uzkāpšanai tiltā jaunajam vīrietim bija nepieciešama aptuveni viena stunda un 17 minūtes. Tilta smailē viņu neviens nesagaidīja.

Notikuma vietā atrodas arī policijas un mediķu brigādes, kā arī ugunsdzēsēji. Ugunsdzēsēji mēģināja ar pacēlāju tikt klāt pārgalvim, taču viņš mērķtiecīgi kāpa tikai augstāk.

Slidenais materiāls uz vantīm nav atjaunots

Pēc traģiskajiem notikumiem uz Vanšu tilta Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) ir pieprasījis paskaidrojumus no Rīgas domes Satiksmes departamenta par to, kāpēc uz vantīm bija iespējams uzrāpties, kaut arī tām ir jābūt noklātām ar īpašo slīdošo sastāvu, informēja mēra preses sekretāre Anna Kononova.

Meklēs vainīgos

«Par šādu nolaidību departamenta amatpersonām būs jāatbild, un, iespējams, arī jāatstāj amats,» uzsvēra Ušakovs. Satiksmes departamentam tiks uzdots meklēt papildu risinājumus, kā norobežot tilta vantis.

Slidenais materiāls, ar kuru pārklātas Vanšu tilta vantis, šopavasar nav ticis atjaunots. Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dišlere skaidroja, ka ceļu uzturētāji apskatījuši vantis gan pirms, gan pēc ziemas perioda, un konstatējuši, ka pārklājuma stāvoklis ir apmierinošs, tāpēc tas nav atjaunots. Pārklājuma atjaunošana izmaksā ap 1000 latu, taču šim nolūkam departamenta budžetā līdzekļi šogad nav paredzēti.

Slīdamība pasliktinājusies nesen

Vanšu tilta vantis ar slidenu materiālu pārklātas 2009.gadā, pēc tam, kad tajās uzkāpa kāds 21 gadu vecs jaunietis un tilta smailē pavadīja vairākas stundas. Puisi no tilta nocēla glābēji un nodeva stacionārai psihiatriskajai ekspertīzei.

Dišlere minēja, ka materiāla slīdamība acīmredzot pasliktinājusies nesen. Satiksmes departaments esot veicis visus preventīvos pasākumus, lai nevienam nerastos iespēja vantīs uzrāpties.

«Acīmredzot kādu ārēju apstākļu, ziedputekšņu vai putekļu ietekmē vantis ir kļuvušas mazāk slidenas vai arī kāpējs ir bijis ļoti veikls,» teica Dišlere.

Vismaz 10 mēģinājumi uzrāpties tiltā

Pēdējos desmit gados reģistrēti vismaz desmit mēģinājumi uzkāpt Vanšu tilta vantīs, bet šodienas traģiskais gadījums, kad jaunietis pa vantīm uzrāpās līdz tilta augšai un nolēca, ir pirmā reize ar letālu iznākumu, liecina aģentūras LETA arhīvs.

2002.gada vasarā kāds vīrietis mēģināja «iekarot» Vanšu tiltu pa vantīm, turklāt pat divreiz. 2003.gada novembrī kāds vīrietis mēģināja uzrāpties pa Vanšu tilta ārējo garāko vanti.

2004.gada aprīlī kādam pārgalvim pa Vanšu tilta vanti izdevās tikt līdz pašai augšai, pēc kā viņš pats nokāpa lejā.

2006.gadā trīs reizes notika mēģinājums uzrāpties pa tilta vantīm - janvārī kāds vīrietis uzrāpās Vanšu tilta vantīs aptuveni 30 līdz 40 metru augstumā, bet glābēju palīdzība nebija nepieciešama, jo vīrietis lejā nokāpa pats. Tā paša gada aprīlī tilta vantīs mēģināja uzkāpt kāds vīrietis alkohola reibumā, bet augustā vantīs mēģināja uzkāpt divi jauni vīrieši.

2007.gadā kāds 29 gadus vecs vīrietis centās uzkāpt Vanšu tilta vantīs. No tām viņu ar pacēlāja palīdzību nocēla operatīvie dienesti.

Pērn septembrī kāds vīrietis uzkāpa Vanšu tilta vantīs līdz pusei. Ierodoties policijai, viņš labprātīgi nokāpa no vantīm. Nogādāts policijas iecirknī, viņš nespēja policistiem motivēt savu rīcību. Pērn novembrī Vanšu tilta vantīs uzkāpa kārtējais pārdrošnieks. Pēc pārrunām ar policiju viņš labprātīgi nokāpa lejā.

Savukārt 1994.gada oktobrī, Vanšu tilta remontdarbu laikā, no tilta balsta uz tilta braucamās daļas nokrita un gāja bojā

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams