Eiropas čempionāta futbolā finālturnīra A apakšgrupas otrās kārtas spēlē otrdien neizšķirti 1:1 (1:0) cīnījās Krievijas izlase un viena no turnīra mājiniecēm Polija.

Krievijas izlases labā vārtus guva Alans Dzagojevs, kurš ar trim gūtiem vārtiem kļuvis par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju, bet Polijas izlases rindās izcēlās Jakubs Blaščikovskis.

Pirms šā mača Varšavā notika apjomīgas Polijas un Krievijas līdzjutēju sadursmes, kurās aizturētas vairāk nekā 100 personas.

Mača ievadā neliels pārsvars piederēja Polijas izlasei, kad divus bīstamus sitienus veica Roberts Levandovskis, tomēr tie savu mērķi nesasniedza. Polijas izlase regulāri prata izspēlēt bumbu līdz bīstamiem centrējumiem soda laukumā, pēc kuriem Krievijas vienības aizsargiem vajadzēja iesaistīties izmisīgā cīņā, lai nosargātu savu vārtu drošību.

Vienreiz gan bumba pēc Eugena Polanska sitiena pabija Vjačeslava Malafejeva sargātajos vārtos, tomēr tiesnesis fiksēja aizmugures stāvokli.

Puslaika turpinājumā ar bīstamiem raidījumiem apmainījās Polijas izlases aizsargs Marcins Vasilevskis un Krievijas vienības uzbrucējs Aleksandrs Keržakovs, tomēr nevienā no iespējām bumba ceļu līdz vārtu tīklam neatrada.

Tuvojoties puslaika beigām, bumba aizvien biežāk sāka viesoties mājinieku soda laukuma tuvumā, bet 37.minūtē tas deva cerēto rezultātu, kad pēc Aršavina izpildītā soda sitiena bumbu Polijas izlases vārtos ar galvu pārvirzīja Dzagojevs, gūstot savus trešos vārtus turnīrā.

Līdz pat puslaika beigām pārsvars piederēja krieviem, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otrā puslaika sākumā lieliska izdevība izlīdzināt rezultātu bija Levandovskim, taču teicami Krievijas izlases vārtos darbojās Malafejevs. Krievijas izlase poļu centienus atspēlēties centās mazināt ar pašu uzbrukumiem, taču pēc viena no tiem atvēlēja vietu pretuzbrukumam, kuru ar izcili precīzu sitienu vārtu tālajā augšējā stūrī noslēdza Polijas vienības spēlētājs Blaščikovskis, panākot neizšķirtu 1:1.

Puslaika turpinājumā labas iespējas gūt vārtus neizmantoja Dzagojevs un Polanskis, bet azartisku futbolu ar lielām cerībām izraut uzvaru piekopa abu vienību spēlētāji.

Spēles augstais temps rimās tikai pašās cīņas beigās, kad abas komandas uz panākumu cerēja pēc centrējumiem pretinieku soda laukumā. Tomēr vārti šajā cīņā vairs netika gūti, mačam noslēdzoties ar neizšķirtu rezultātu 1:1.

Abu komandu mačs jau ilgstoši pirms tam iemantoja lielu vietējo drošības spēku uzmanību. Šim mačam tika piedēvēts vērienīgs vēsturiskais un politiskais konteksts. Tāpat zināms, ka abām valstīm ir ļoti nacionāli noskaņoti un vardarbīgi futbola fani.

Pirmajā šīs grupas otrās kārtas spēlē otrdien pie pirmās uzvaras tika Čehijas izlase, kas ar rezultātu 2:1 (2:0) pārspēja Grieķijas valstsvienību.

Kā ziņots, pirmajā sacensību kārtā Krievijas izlase negaidīti pārliecinoši ar 4:1 sagrāva Čehiju, bet Polija nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Grieķiju.

Tādējādi pēc divām kārtām pirmo vietu A apakšgrupā ar četriem punktiem ieņem Krievija, kurai ar trim punktiem seko Čehija. Polijas izlase iekrājusi divus punktus, bet Grieķijas kontā viens punkts.

Noslēdzošajā, trešajā, spēļu kārtā šīs grupas ietvaros sestdien Grieķija tiksies ar Krieviju, bet Čehija spēkosies ar Poliju.

Krievijas izlases sastāvs: Vjačeslavs Malafejevs, Aleksandrs Aņukovs, Aleksejs Berezuckis, Sergejs Inaševičs, Jurijs Žirkovs, Igors Deņisovs, Romāns Širokovs, Konstantīns Zirjanovs, Alans Dzagojevs (Marats Izmailovs, 80.min.), Aleksandrs Keržakovs (Romāns Pavļučenko, 70.min.), Andrejs Aršavins.

Polijas izlases sastāvs: Pšemislavs Titons, Sebastjans Bēnišs, Damjēns Perkiss, Marcins Vasilevskis, Lukašs Piščeks, Eugens Polanskis (Adams Matuščiks, 84.min.), Darjušs Dudka (Adrians Mežejevskis, 73.min.), Ludovics Obraņaks (Pavels Brožeks, 90.min.), Rafals Muravskis, Jakubs Blaščikovskis, Roberts Levandovskis.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams