Valdība šodien atbalstīja priekšlikumu no Rīgas ostas valdes locekļa amata atcelt ekonomikas ministra virzīto pārstāvi Olafu Pulku (V), viņa vietā ieceļot Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektoru Ģirtu Greiškalnu.

Valdība arī nolēma Rīgas un Ventspils ostu valdēs nomainīt savulaik Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) virzītos satiksmes ministra pārstāvjus. Rīgas ostas valdē Jura Vaskāna vietā iecelta Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa, bet Ventspils ostas valdē Arta Stuckas vietā iecelts SM valsts sekretārs Anrijs Matīss.

Valdībai arī atļāva SM pārstāvjiem savienot amatus. Innusa ir arī valsts kapitāla daļu turētāja pārstāve VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"", VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" un Rojas ostas valdes locekle, bet Matīss ir arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes loceklis.

Kā ziņots, Pulka pilnvaras beidzās jau 8.maijā un ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts iepriekš paudis neapmierinātību ar viņa darbu.

Greiškalns tika izvēlēts, aicinot lielākās uzņēmēju organizācijas ieteikt kandidātu. Kopumā tika pieteikti astoņi, bet pēc Ekonomikas ministrijas (EM) nominācijas komisijas vērtējuma un intervijām kā piemērotākais tika izvēlēts Greiškalns.

Viņš absolvējis Rīgas Tehnisko universitāti. Viņam ir inženierzinātņu bakalaura grāds ekonomikā un ekonomista kvalifikācija starptautisko ekonomisko sakaru organizācijas un plānošanas specialitātē, kā arī maģistra grāds starptautisko ekonomisko sakaru vadīšanā. Kopš 2006.gada Greiškalns ir Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektors, kura pienākumi ir pārstāvēt un risināt padomes biedru apzinātus un ar Latvijas uzņēmējdarbības vides un investīciju jomas konkurētspējas uzlabošanu saistītus jautājumus.

Ar viņu parakstīts saprašanās memorands, ka Greiškalns kā brīvostas valdes loceklis pārstāvēs valsts un brīvostas intereses, nevis kādu konkrētu uzņēmēju organizāciju vai uzņēmumu. Greiškalns darbosies apolitiski, nepieļaus interešu konflikta situācijas, lēmumus pieņems caurskatāmi, profesionāli un godprātīgi, kā arī sadarbosies un sekmēs valsts pārstāvju viedokļu koordināciju, teikts memorandā.

Innusa SM strādā kopš 2010.gada aprīļa, bet pirms tam no 2004.gada līdz 2010.gada sākumam strādāja EM - bija Juridiskā departamenta direktore un valsts sekretāra vietniece. Pirms tam viņa strādājusi Mājokļu aģentūrā, bijusi Centrālās dzīvojamo māju privatizācijas komisijas juridiskās daļas vadītāja. Innusa studējusi biznesa institūtā "Rimpak Livonija", kā arī ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnēs Latvijas Universitātē.

Matīss SM strādā kopš 2009.gada decembra. Laikā no 2003.gada līdz 2008.gada janvārim viņš bija EM valsts sekretāra vietnieks, bet pēc tam - EM valsts sekretārs. Iepriekš Matīss bija SIA "Latvijas Nacionālais metroloģijas centrs" valdes loceklis, dažādos amatos valsts iestādēs. Matīss Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvis bakalaura un maģistra grādu inženierzinātnēs.

Jau ziņots, ka koalīcijā iepriekš bija radušās nesaskaņas par valsts pārstāvju nomaiņu Ventspils un Rīgas brīvostu valdēs. Pēc portāla "Pietiek.com" vēstītā, Vienotība" iepriekš valdības sēdes priekšvakarā apturēja savu un ZZS cilvēku nomaiņu Ventspils un Rīgas brīvostu valdēs.

Savukārt pagājušajā nedēļā, pēc portāla vēstītā, Saeimas kuluāros no "Vienotības" puses tika izplatītas runas, ka Reformu partija (RP) kā nosacījumu pozitīvam balsojumam par "Hipotēku bankas" pamatkapitāla palielināšanu prasot zaļo gaismu "savējo" virzīšanai brīvostās. RP priekšsēdētāja vietnieks, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs gan to noliedzis, sakot, ka runa ir par Greiškalna virzīšanu, kurš nav saistīts ar partiju. Runa esot par plašāku ostu reformu iekustināšanu, tostarp virzību ar Pasaules bankas pētījumu par situāciju ostās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO