2004.gadā mirušais palestīniešu līderis Jasirs Arafats ticis saindēts ar poloniju, atsaucoties uz Šveices laboratorijas veiktajām analīzēm, otrdien pavēstīja televīzijas kanāls «Al Jazeera».

Analīzēs izmantoti bioloģiskie paraugi, kas iegūt no Arafatam piederošajām lietām, kuras viņa atraitnei nodeva Parīzes slimnīca, kurā palestīniešu līderis mira, pavēstījis Lozannas universitātes Staru fizikas institūta vadītājs Fransuā Bošū.

Paraugos atrasts ievērojams daudzums polonija, intervijā «Al Jazeera» apstiprināja Bošū.

Radioaktīvais polonijs tika izmantots, lai noindētu kādreizējo Krievijas izlūkdienesta darbinieku un vēlāko Kremļa kritiķi Aleksandru Ļitviņenko, kurš 2006.gadā mira Londonā.

Arafats, kurš no savas štāba mītnes Rietumkrastā tika pārvests uz Parīzi, pēc vairākas nedēļas ilgas ārstēšanas mira 2004.gada 11.novembrī.

Francijas amatpersonas, atsaucoties uz privātās dzīves aizsardzību, atteicās atklāt Arafata nāves cēloni, izsaucot dažādas baumas.

Palestīniešu amatpersonas paziņoja, ka tobrīd 75 gadus veco Arafatu esot noindējuši izraēlieši, taču viņu pašu veiktās izmeklēšanas rezultātā tika izslēgta gan indēšana, gan saslimšana ar vēzi vai AIDS.

Tomēr, lai izdarītu galīgo slēdzienu par Arafata noindēšanu ar poloniju, būtu nepieciešama viņa mirstīgo atlieku ekshumācija, atzīst Bošū.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams