No 6.jūlija izstāžu zālē «Rīgas Mākslas telpa» (Kungu iela 3) būs skatāma Baibas Rubines (1979) pirmā personālizstāde «Ledus laikmets». Viņa strādā fotogrāfijā un noliedz attēla pēcapstrādi. Izstādes kuratore ir mākslas zinātniece Inga Šteimane, informē Terēza Luksa, SIA «Rīgas nami» Komunikāciju speciāliste.

Rubine izmanto digitālās kameras iespējas - ne tikai fotografēšanu, bet arī video un fotogrāfiju montāžu.

«Šie tehniskie paņēmieni palīdz piešķirt maniem darbiem tādu kā apmaldīšanos,»

viņa saka un pieļauj, ka ir ietekmējusies no literatūras un kino - Borhesa, Kortāsara, Peļevina, Hičkoka, Fellīni, Tarkovska, fon Trīra. Izstādē būs aplūkojamas fotogrāfiju sērijas «Metamorfoze», «Morāle», «Zaudētā atmiņa», «Ledus laikmets», «Spogulīt, spogulīt» un citas. Savus darbus B.Rubine veido emocionāli un intuitīvi. Viņa skaidro: «Es vēlos, lai mani vizuālo sarunu partneri aizdomātos par lietām, kuras ikdienā nefigurē domu kanālos.»

Foto: publicitātes

B.Rubine ir ieguvusi Sociālo zinātņu bakalaura grādu psiholoģijā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā (2002) un fotogrāfes kvalifikāciju Profesionālajā Fotogrāfijas skolā (Birutas Mageles starptautiskā stilistu skola) Rīgā (2010).

Izstādes laikā plānoti daži pasākumi. Izstādi atklās 6.jūlijā plkst.17.00, piedaloties Edmundam Frīdvaldam ar skaņas instalāciju, fotogrāfam un fotogrāfijas pasniedzējam Vilnim Auziņam. Savukārt 15.jūlijā pulksten 12.00 B.Rubine iecerējusi tiksies ar skatītājiem «Vēlajās brokastīs». Apmeklētājiem būs iespēja neformālā gaisotnē izstaigāt izstādi kopā ar mākslinieci, baudīt atspirdzinājumus un sarunāties par mākslu.

Izstādi «Ledus laikmets» varēs apskatīt līdz 5.augustam.

Skatīt pievienoto video!

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams