Saeimā izskanējušais priekšlikums aizliegt abortus Latvijā raisījis plašas diskusijas - tam ir gan atbalstītāji, gan pretinieki. Seksologs Artūrs Šulcs tomēr uzskata, ka šajā reizē tiek manipulēts ar cilvēkiem, savukārt demogrāfijas problēmas netiek risinātas, ceturtdien vēstīja LNT raidījums «Tautas balss».

«Saeimai acīmredzot nav atkal, ar ko nodarboties, un tagad mēģinās kontrolēt sieviešu klēpjus - kas viņos iet iekšā un kas no turienes nāk ārā. Un tas ir neadekvāti, jo tas ir privāto tiesību jautājums, ko tu cilvēks dari ar savu dzimumsistēmu: pieaudzis cilvēks pats par to atbild un pats uzņemas atbildību par šiem jautājumiem,» pārliecināts ir seksologs Artūrs Šulcs.

Pēc seksologa domām, demokrātiskā sabiedrībā valsts neiejaucas šajos jautājumos, jo tie ir intīmi. Aborti ir bijuši, ir un būs. «Abortus nav izdevies aizliegt pat Hitleram un Staļinam. Aborti tika taisīti visos laikos, neskatoties uz aizliegumu. Protams, tie bija krimināla rakstura, izdarīti antisanitāros apstākļos,» atgādina Šulcs.

Skatīt pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams