Šā gada budžeta grozījumi liecina par nekvalitatīvu darbu 2012.gada valsts budžeta plānošanas procesā, LNT sacīja valsts kontroliere Inguna Sudraba. Viņa norādīja, ka ir iepazinusies ar valdības sēdes protokollēmumu par 70 miljonu latu sadali dažādiem pasākumiem. Minētā nauda tiek atvēlēta dažādu parādu - operas, pasažieru pārvadātāju, medicīnas nozares - segšanai.

«Tas viss ir faktiski slikti izdarīts darbs iepriekš,» skaidroja Sudraba, norādot, ka valdība 2011.gada nogalē strādājusi nekvalitatīvi, veidojot 2012.gada budžetu.

Valsts kontroliere brīdināja, ka pēc budžeta grozījumu pieņemšanas paliks tikai 2-3 mēneši līdz gada beigām, lai apgūtu papildus atvēlēto finansējumu. Šo naudu paredzēts novirzīt sportistu gatavošanai olimpiskajām spēlēm, Dziesmu svētkiem, ceļu būvniecībai, datoru iepirkumiem, un apšaubāms, ka minētos līdzekļus īsajā laika posmā iespējams apgūt efektīvi.

Kā akcentēja Sudraba, tas atkal apliecina, ka Latvijā budžets tiek veidots nepareizi, matemātiski saskaņojot skaitļus, nevis domājot par mērķiem un pasākumiem to īstenošanai.

Valsts kontroliere ir skeptiska gan par 2013.gada valsts budžeta izstrādi, gan tālākiem plāniem 2014.-2020.gada finansēšanas periodam, prognozējot, ka atkal tiks radīts dokuments, lai visi būtu apmierināti, nevis akcentējot patiešām būtiskas lietas valstij.

Sudraba arī akcentēja darbaspēka mainības problēmu valsts pārvaldē. Skaitliski un iestāžu ziņā valsts pārvalde ir pārāk liela, taču pie pašreizējā atalgojuma līmeņa ir problemātiski piesaistīt nepieciešamo kompetenču speciālistus.

Nepieciešamo darbu pašreizējā finansējuma ietvaros spētu paveikt daudz mazāks ierēdņu skaits. «Viens profesionālis ir vērtīgāks par trīs neprofesionāļiem,» akcentēja Valsts kontroles vadītāja.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams