Maestro Raimonds Pauls katru gadu ir viena no starptautiskā izpildītāju konkursa «Jaunais vilnis» sejām - uz afišām, žūrijā un uz skatuves. Pirms 11. «Jaunā viļņa» Maestro ir pārliecināts, ka šim konkursam būtu nopietni jāmainās, un šogad sev viņš tajā paredzējis pavisam pieticīgu statista lomu, trešdien vēstīja LNT raidījums «Tautas balss».

«Teātrī ir tāda profesija - statists. Nopietni runājot, nu kāda man tur ir loma? Loma ir - it kā vienkārši jāpasmaida. Es pagaidām tur vēl pārstāvu Latviju, bet skatīsimies, kā tas viss attīstīsies tālāk, jo ir visādas pretenzijas jau par to festivālu. Šogad, man liekas, arī izšķirsies, kas tad būs galu galā tālāk,» intervijā raidījumā teic «Jaunā viļņa» žūrijas līdzpriekšsēdētājs Raimonds Pauls.

Maestro uzskata, ka pēc pagājušajiem konkursa desmit gadiem vajadzētu kaut ko secināt. «Droši vien vienu un to pašu muļļāt uz priekšu vairs nevarēs.

Pārāk daudz tiek ekspluatēti tie populārie krievu dziedātāji.

Viņi savu darbu padara, bet katrai lietai ir sava robeža. Varētu salīdzināt ar teātra izrādi. Mums ir laba izrāde, bet mēs viņu spēlējam 20, 30, 40 reizes un tad jau pienāk – pag, pag, draugi, te kaut kas ir jādara! Jābeidz! Tas pats ir arī šeit,» uzskata Pauls.

«Jaunā viļņa» žūrijas priekšsēdētājs nenoliedz, ka agrāk šis konkurss bijis sava veida pievilkšanās punkts, taču tagad tas novirzījies otrā vai pat trešā plānā.

Pauls intervijā «Tautas balsij» ir tiešs:

«Ne vairs centrā ir konkurss, bet pamatā ir, kā mēs sakām, tie tusiņi - tusovka, kas ir tam riņķī apkārt,

tas iet pirmajā plānā: kas tur atbrauks, kas tur sēdēs, kas tā par dāmu un kādi tai ir briljanti, kāda tam ir motorlaiva un par cik miljoniem.»

Tomēr Pauls ir pienākuma cilvēks un arī šogad kopā ar saviem Krievijas kolēģiem neizvairīsies no «Jaunā viļņa» nastas.

«No vienas puses, viņi savā laikā izdarīja daudz ko labu, jo arī mūsu māksliniekiem bija iespēja uzstāties. Tā bija tāda izeja uz Krievijas tirgu, uz šo milzīgo tirgu, kurp tik daudzi laužas, lai tiktu. Attieksme pret to bija dažāda, bet es domāju, ka piedalīties jebkurā festivālā ir svarīgi, it sevišķi tajā mūsu mazajā teritorijā,» turpina Maestro.

Kā uzsver «Tautas balss», tad tā pa īstam Paulu ar Jūrmalā notiekošo varētu samierināt vien brīnums.

«Dievs dod, lai parādītos kādreiz atkal kaut kādas jaunas Pugačovas vai jauni Ļeontjevi.

Pagaidām viņu vēl nav! Es runāju par krievu estrādi. Viņi nenoliedzami bija personības, neskatoties uz visām savām dzīves variācijām. Vai būs iespējas radīt kaut ko jaunu vai parādīt kaut kādas jaunas personības šajā žanrā, kas ir ļoti vajadzīgas ne tikai Krievijā, bet arī Latvijā?» retoriski jautā Pauls.

Skatīt pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams