Šorīt bijuši divi mēģinājumi uzrāpties Vanšu tilta vantīs. Vienu no tiem novērsusi jaunizveidotā tilta apsardze, bet otrajā gadījumā pārgalvim izdevies īstenot savu nodomu.

Papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju un video.

Kā telefonintervijā LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), pirmajā gadījumā tilta apsardzei izdevies novērst kāda 19 gadus veca jaunieša mēģinājumu uzkāpt vantīs. Pēc mēra rīcībā esošās informācijas, jaunietis bijis alkohola reibumā. Savukārt attiecībā uz otru gadījumu domes priekšsēdētājs zināja teikt, ka 24 gadus vecais jaunietis atrodoties psihiatriskajā uzskaitē un ar savu rīcību vēlējies kaut ko apliecināt savai draudzenei.

Kā aģentūru LETA informēja Ušakova biroja vadītāja Anna Kononova, tilta apsardzei izdevies novērst mēģinājumu uzrāpties vantīs pilsētas centra pusē, kurā atrodas apsardzes postenis, proti, pusē, kurā tilta vantis ir lēzenākas.

Savukārt pārgalvis, kuram izdevās uzrāpties tilta vantīs, esot rāpies pa to pusi, kurā tilta vantis ir stāvākas un tālāk no apsardzes posteņa.

Kā norādīja Kononova, tilta apsardzi nodrošina uzņēmums «Rīgas tilti».

Atrod veidus, kā apiet

Rīgas mērs atzina, ka jebkuram tehniskam risinājumam var atrast radošu veidu, kā to apiet. Jau tuvāko dienu laikā bez tilta apsardzes gan vēl tikšot veikti papildu drošības pasākumi, lai apgrūtinātu pārgalvju rīcību - ierīkota signalizācija un tilta vantis to apakšējā daļā tikšot apjoztas ar dzeloņdrātīm.

Apsardzes darbinieku skaitu gan neesot plānots palielināt. «Sardze zinās: ja pa nakti ir izdevies noķert vienu kāpēju, tas nenozīmē, ka pēc četrām stundām neparādīsies vēl otrais,» sacīja Ušakovs, piebilstot: ja apsargs neguļ, tad ir visas iespējas cilvēku noķert, kamēr viņš nav ticis tik augstu, ka novērst kāpšanas mēģinājumu kļūst bīstami.

Izdodas uzkāpt tiltā

Kā ziņots, neskatoties uz Vanšu tilta fizisku apsardzi, šorīt kādam 24 gadus vecam vīrietim izdevies uzkāpt tilta vantīs līdz pat tilta pilona augšējai daļai, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Incidents noticis tikai aptuveni diennakti pēc iepriekšējā gadījuma, kad kāds 1986.gadā dzimis vīrietis naktī uz svētdienu pēc strīda ar draudzeni uzkāpa Vanšu tilta virsotnē.

Šorīt izsaukums VUGD saņemts plkst. 5.53. Ierodoties notikuma vietā, glābēji konstatējuši, ka kāds jauns vīrietis uzrāpies jau aptuveni 70 metru augstumā, kas ir pārāk liels augstums, lai kāpēju noceltu ar autopacēlāja palīdzību. Jaunais vīrietis turpinājis rāpties pa vantīm arvien augstāk. Lai netērētu laiku, glābēji izzāģējuši tilta pilona durvis, kas tika aizmetinātas pēc nedēļas nogalē notikušā incidenta, un devušies uz pilona augšējo daļu.

Kad jaunais vīrietis uzkāpis līdz pat tilta pilona augšējai daļai, pēc īsām pārrunām VUGD pārstāvim izdevies viņu pierunāt ar virvi ļaut sevi uzvilkt drošībā pilona virsotnē. Pēc novešanas lejā pa pilona iekšpusi 1988.gadā dzimušais jaunietis nodots policijas rīcībā.

Sāk kriminālprocesu

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par huligānismu. Kā liecina Valsts policijas informācija interneta vietnes «Facebook» profilā, 1988.gadā dzimušais jaunietis agrāk nav sodīts par kriminālpārkāpumiem. «Taču kāpšana tilta vantīs šo faktu visdrīzāk mainīs,» piebilst policijas pārstāvji. Policijai esot aizdomās, ka jaunietis varētu būt lietojis narkotiskās vielas. To, vai jaunietis bijis apreibinošo vielu ietekmē, noskaidros ekspertīzē.

Kā ziņots, pēc Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) rīkojuma, lai nepieļautu jaunus mēģinājumus iekarot tilta smaili, no vakardienas nodrošināta Vanšu tilta fiziska apsardze. Pie tilta vantīm, tehniskajā joslā brauktuves vidū, novietots uzņēmuma «Rīgas tilti» kravas furgons, kurā atrodas viens darbinieks. Kravas automašīna atrodas pie vantīm Rīgas centra pusē - tieši tās pārgalvji iecienījuši tilta smailes iekarošanas mēģinājumos.

Kā iepriekš novēroja aģentūra LETA, ap tilta vantīm izvietots iežogojums un to apakšējā daļa nosmērēta ar slidenu pārklājumu - solidolu, tiesa, vizuāli grūti noteikt, vai šī viela joprojām pilda savas funkcijas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams