Velomaratona «Barona taka» dalībniekiem, kas bija mērojuši tālo ceļu no Tartu Igaunijā līdz Dundagai Kurzemē, pa ceļam bija iespēja noklausīties dažādas tematikas meistarklases. Vienu no tām pasniedza arī bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kas klāstīja par prieka, laimes un mīlestības meklējumiem latvju dainās.

Kā vēstīja LNT raidījums «Tautas balss», šo meistarklasi Vīķe-Freiberga vadīja kopā ar dzīvesbiedru Imantu. Bijusī prezidente atklāja savas zināšanas par to, kā var gūt laimi, meklējot to sevī.

Klātesošajiem ik pa laikam bija jāizpilda arī dažādi vingrinājumi.

«Koncentrējaties, jūtiet savu ķermeni, kur jūs sēžat. Tagad, lūdzu, aiztaisiet acis, koncentrējieties uz savu kreiso kāju - vai jūs viņu jūtat? Vai tā ir smaga, pie zemes, basa vai apauta?» tā klātesošajiem meistarklasē jautāja Vīķe-Freiberga.

Viņa ar šo vingrinājumu centās vērst uzmanību uz to, ka vispirms jāizjūt sevi, savu ķermeni, kuru ikdienā piemirstam, bet pēc tam domās jāatrodas tagadnē - šeit un tagad.

«Laimi un prieku jūs iegūstat tad, kad ar to dalāties, iedodiet viņu arī citiem,» mācīja bijusī prezidente.

Lekcijas laikā viņa deva vārdu arī savam dzīvesbiedram, kurš savukārt rādīja vingrinājumu, kā aizsūtīt mīlestību cilvēkam, kas atrodas tuvāk vai tālāk. Tāds būtu jāizpilda vai katru vakaru, ieteica Vīķe-Freiberga.

Plašāk pievienotajā video.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO