XXX vasaras olimpisko spēļu mājvietā Londonā dots starts atklāšanas ceremonijai, kuras ietvaros stadionā iesoļoja arī visi 26 olimpisko spēļu ciematā uz vietas esošie Latvijas sportisti, kā arī 13 treneri un Latvijas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers.

Ceremonijas laikā Londonas olimpisko spēļu stadions pārveidots par «Lielbritānijas laukiem». Pasākumam piesaistīti 10 000 brīvprātīgo, kuri veidos lauku ainavas.

Atklāšanas ceremonija kopumā izmaksājusi 27 miljonus mārciņu (23,4 miljonus latu), un tās norises vieta nosaukta par «Green and Pleasant» («Zaļi un patīkami»). Tās mākslinieciskais direktors ir Denijs Boils, kurš pazīstams kā filmu «Trainspotting» («Vilcienvakte») un «Slumdog Millionaire» («Graustu miljonārs») režisors.

Dekorācijās attēlotas pļavas, lauki un upes, kā arī ģimenes piknika laikā, cilvēki, spēlējot sporta spēles, un zemnieki, aram zemi.

Londonas olimpiskajā stadionā pastaigāsies 30 aitas, 12 zirgi, trīs govis, divas kazas, desmit vistas, desmit pīles, deviņas zosis un trīs aitu suņi.

Trīs stundas ilgā ceremonija sāksies ar «kultūras stundu», kurai sekos sportistu parāde. Pasākums noslēgsies ar uguņošanu.

Četrām olimpiskajām un paraolimpiskajām ceremonijām izgatavotas gandrīz 3000 dekorāciju, kā arī 23 000 kostīmu .

Prognozēts, ka ceremoniju tiešraidē un atkārtojumos noskatīsies kopumā četri miljardi cilvēku visā pasaulē.

Olimpiskās spēles

Septiņu gatavošanās gadu laikā Olimpiādes izmaksas sasniegušas 9,3 miljardus mārciņu (8,4 miljardus latu).

Londona kļūs par pirmo pilsētu, kurā vasaras olimpiskās spēles notikušas trīs reizes - iepriekš tās Lielbritānijas galvaspilsētā risinājās arī 1908. un 1948.gadā.

Latvijas karogu olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā nesīs pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš, kurš šajā amatā nomainīs šķēpmetēju Vadimu Vasiļevski - viņš to darīja iepriekšējās divās Olimpiādēs.

Latvijas pieteikumā ir 46 sportisti, bet uz starta stāsies ne vairāk kā 45 no viņiem, jo Latvijas rekordistam 100 metru sprintā Ronaldam Arājam jūnija beigās tika veikta pārrautās Ahileja cīpslas operācija un viņš nav gatavs startiem.

Latvijas olimpiskās delegācijas sauklis Londonas Olimpiādē ir «Iespēja jaunām uzvarām».

Par medaļām Londonā līdz 12.augustam cīnīsies aptuveni 10 500 sportisti, kuri sadalīs 302 godalgu komplektus 36 sporta veidos.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO