Kārtējo sensāciju Londonas olimpiskajās spēlēs pirmdien sagādāja 15 gadus vecā Lietuvas peldētāja Rūta Meilutīte, kura 100 metru distances peldējumā brasā kļuva par olimpisko čempioni. Šis Lietuvai ir lielākais sasniegums peldēšanā valsts vēsturē. Viņas sniegums līdz šim ir viens no skaļākajiem Olimpiādes pārsteigumiem.

(Papildināts viss teksts un pievienots video.)

Tā Lietuvai ir pirmā medaļa Londonas olimpiskajās spēlēs.

Meilutīte, kura pirms tam pusfinālā sasniedza jaunu Eiropas rekordu, uzvarēja ar rezultātu minūte un 5,47 sekundes.

Pie sudraba medaļas tikmēr tika amerikāniete Rebeka Soni, kura uzvarētājai zaudēja 0,08 sekundes.

Arī pirms četriem gadiem Pekinas olimpiskajās spēlēs Soni šajā disciplīnā izcīnīja sudrabu.

Savukārt trešajā vietā ierindojās Japānas peldētāja Satumi Suzuki, kura no Meilutītes atpalika par 0,99 sekundēm.

Tikmēr 100 metru distancē uz muguras sievietēm nepārspēja palika amerikāniete Misija Frenklina. Viņa finišēja ar laiku 58,33 sekundes, sasniedzot jaunu Amerikas rekordu. No uzvarētājas 0,35 sekundes atpalika Austrālijas peldētāja Emilija Sīboma, bet bronzas medaļu izcīnīja japāniete Aja Terakava, kura uzvarētājai zaudēja 0,50 sekundes.

Savukārt ASV peldētējs Metjū Grīverss kļuva par olimpisko spēļu čempionu 100 metru distancē uz muguras. Distanci Grīverss veica 52,16 sekundēs, sasniedzot jaunu olimpisko rekordu.

Otro vietu izcīnīja cits ASV sportists Niks Tomens, kurš no sava tautieša atpalika par 0,76 sekundēm, bet bronzas medaļu ieguva japānis Rjosuke Irije, kurš uzvarētājam zaudēja 0,81 sekundi.

Vēl vienā peldējumā Francijas sportists Janiks Aņels kļuva par olimpisko spēļu čempionu 200 metru brīvā stila distancē. Aņels finišēja pēc minūtes un 43,14 sekundēm.

Pie sudraba medaļām ar vienādu laiku minūte un 44,93 sekundes tika Teivans Parks no Dienvidkorejas un Ķīnas peldētājs Jans Suņs.

Līdz ar to bronzas godalga šoreiz netika pasniegta.

Londonas olimpiskās spēles ilgs līdz 12.augustam. Četrgades prestižākajā sporta pasākumā aptuveni 10 500 sportisti sadalīs 302 godalgu komplektus 36 sporta veidos.